Cejrowski: Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy

„Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat od czasu rzezi wołyńskiej twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem” – mówił Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin. „Nie można uzyskać dobra czyniąc makabryczne zło”.

Na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” i to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy– stwierdził dosadnie Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście…– wtrącił prowadzący audycję Andrzej Rudnik.

– Nie wiem tego czy nie wszyscy– odparł Cejrowski, tłumacząc swoje stanowisko:

– Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscy.

Przeczytaj: Smarzowski: wierzę że prędzej czy później obędzie się projekcja „Wołynia” na Ukrainie

Publicysta zaznaczył, że na Ukrainie nikt znaczący otwarcie nie potępił OUN-UPA:

– Żaden Ukrainiec do tej pory nie uporządkował tej sprawy. Nikt tam nie wystąpił ze znacznych Ukraińców mówiąc: „Ci nasi bohaterowie to nie są bohaterowie. Tak, walczyli o niepodległą Ukrainę ale takimi metodami się nie załatwia spraw”. Bo nie można dobra uzyskać czyniąc makabryczne zło.

Przeczytaj również:

Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

„Ta deklaracja to krok do tyłu i skrajna poprawność polityczna” – Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl

Youtube.com / Radio Koszalin / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. algirdaitis
    algirdaitis :

    Czasami ten przyglup katolicki Cejrowski ma racje. Ukraincy sa tak samo odpowiedzialni za morderstwa tak jak Niemcy, ktorzy dopuscili hitlerowcow u siebie do wladzy. Sa winni zaniechania. Ukraina w momencie obrania sobie stepana bandery, romana suchewycza, dmytro klawcziwskiego (klym sawur) upa i oun za swoich bohaterow wziela tym samym na siebie odpowiedzialnosc za ich zbrodnie. Teraz mozna dopominac sie zwrotu odszkodowan za utracone czy zniszczone mienie Polakow na ziemiach utraconych na rzecz Ukrainy w wyniku paktow Molotow-Ribbentrop i ukladu w Jalcie.

  2. antymajdan
    antymajdan :

    Myli się Cejrowski i to w kwestii bardzo istotnej. To nie prawda, że nie było i że nie ma Ukraińców, którzy by potępili zbrodnie banderyzmu. Tacy są i to oni stali się zaczynem buntu przeciwko banderowskiemu majdanowi. Wobec wielkiej przewagi zła banderowskiego wspomaganego przez Amerykę musieli oni usunąć się w cień lub walczą w okopach Donbasu. Tyle że Cejrowski tych ludzi w ogóle woli nie zauważać, w każdym razie od początku wolał ich traktować nie jak Ukraińców tylko jak „Moskali”. To od początku bardziej pasowało do jego rusofobicznych wizji. Dobrze, że ma odwagę właściwie ocenić banderowców, ale na dłuższą metę z rusofobią nie uda mu się tego pogodzić.