„Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego” ¬– uważa były premier Belgii i obecny szef frakcji liberałów (ALDE) w Parlamencie Europejskim, Guy Verhofstadt.

„O poranku 24 grudnia polski Senat wprowadził prawo paraliżujące TK. Jak tylko prawo to wejdzie w życie, Trybunał zostanie usunięty z listy demokratycznych (instytucji) kontrolnych”– napisał belgijski polityk w swoim długim komentarzu opublikowanym na Facebooku.

Były premier Belgii uważą, że Jarosław Kaczyński „z tylnego siedzenia kieruje działaniami narodowo-socjalistycznego rządu PiS” i „próbuje zawrócić Polskę z drogi liberalnej demokracji”.

Zdaniem lidera europejskich liberałów rząd PiS „przybliża Polskę do Moskwy; miejsca i reżimu, od którego Polacy mieli nadzieję, że uciekli 25 lat temu„.

Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego” – stwierdza Verhofstadt. Jego zdaniem jest to niebezpieczne zwłaszcza w sytuacji, w której Putin zaatakował bezpośredniego sąsiada Polski – Ukrainę.

Na koniecGuy Verhofstadt stwierdza, że „w sercach i umysłach Polaków” protestujących na ulicach pojawiła się „nowoczesna i centrowa alternatywa dla narodowego socjalizmu Kaczyńskiego i PiS-u” w postaci.Nowoczesnej Ryszarda Petru, z którą sympatyzuje.

tvn24.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz