Były dowódca brytyjskich sił lądowych generał Richard Danatt uznał sprzedaż Ukrainie transporterów Saxon za „niemoralną”, jako że są one według niego „bezużyteczne” na współczesnym polu walki.

W istocie, w czasie testu przeprowadzonego przez ukraińskich żołnierzy wyraźnie widać, że transporter Saxon nie jest w stanie podjechać pod raczej łagodną nierówność nie przekraczającą wysokości 2 metrów. Ten sam pagórek z łatwością pokonał transporter BRDM-2 – radziecka kontrukcja z lat 60 XX wieku. Ukraińcy kupili od Wielkiej Brytanii 75 tranporterów typu Saxon http://kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainska-armia-otrzyma-brytyjskie-transportery-opancerzone-saxon-foto
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz