W piątek „Gazeta Wyborcza” podała, że nadzorowany przez rząd „operator narodowy" ma przejąć kontrolę nad internetem i telefonią komórkową. „Niestety GW ma w tym przypadku poważny problem z faktyczną oceną tego, co dzieje się wokół nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa” – skomentował te doniesienia portal „Spider’s Web”.

„Nadzorowany przez rząd +operator narodowy+ ma przejąć kontrolę nad internetem i telefonią komórkową. Istniejące obecnie sieci GSM będą mogły świadczyć usługi tylko za jego pośrednictwem. Podobne rozwiązania funkcjonują już w Rosji, w Korei Południowej i państwach arabskich” - napisała w piątek „Gazeta Wyborcza”.

„Niestety GW ma w tym przypadku poważny problem z faktyczną oceną tego, co dzieje się wokół nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa i wyciąga wnioski tyleż medialnie głośne, co najzwyczajniej na świecie przesadzone i niemające wiele wspólnego z faktycznie ciekawymi i ważnymi kulisami nowego prawa” – w reakcji napisał „Spider’s Web”.


Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali dziewięciu obywateli Iraku, którzy usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę. Zatrzymano także kierowcę busa, którym podróżowali cudzoziemcy, obywatela Turcji. (więcej…)


Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowy rating kredytowy Rosji w walucie obcej na poziomie inwestycyjnym „BBB” z perspektywą stabilną.

"Rating Rosji na poziomie BBB jest wspierany przez stabilny poziom zewnętrznej równowagi fiskalnej i najniższy poziom długu publicznego w stosunku do PKB w grupie porównawczej" - podała agencja w komunikacie.


Odznaczony pośmiertnie Orderem Odwagi Osobistej został funkcjonariusz Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB), starszy porucznik Dmitrij Fedosiuk.

Odpowiedni dekret podpisał w piątek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko. Oficer KGB otrzymał tę wysoką nagrodę za odwagę okazywaną na służbie.

Przypomnijmy, że pod koniec września br. podczas siłowego wejścia do jednego z mieszkań w Mińsku doszło do wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami białoruskiego KGB i mieszkańcem lokalu. W wyniku strzelaniny zginęły dwie osoby: jeden z kagiebistów oraz lokator, 32-letni Andriej Zielcer (według części źródeł miał 31 lat), informatyk, którego zamierzano zatrzymać w związku ze sprawą karną dotyczącą „terroryzmu”.


Tureckie media poinformowały, że turecki koncern Turkish Aerospace Industries (TAI) sprzeda Kazachstanowi trzy drony uderzeniowe klasy MALE, TAI Anka.

Według informacji mediów tureckich sprzed tygodnia, negocjacje między TAI a Kazachstanem trwały już od pewnego czasu i w ich efekcie w październiku podpisano porozumienie.

Czytaj także: Kolejne kraje Azji Centralnej kupują tureckie drony Bayraktar TB2


Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w piątek, że żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii przybyli już do Polski. (więcej…)


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest