Doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego generał Herbert McMaster zdementował plotki na temat swojej ewentualnej dymisji.

Jak powiedział McMaster dziennikarzom w poniedziałek na briefingu w Białym Domu: „Nadal mam pracę”. General dodał, że „Każdego dnia jest to olbrzymia praca, aby rozwijać i chronić interesy amerykańskiego narodu, a także starać się, aby dostarczyć opcje naszemu prezydentowi – a kiedy podejmie on decyzje, pomóc w wykonaniu tych decyzji”.

W ten sposób zdementował pojawiające sie informacje o swojej możliwej dymisji. Portal „Newsmax” informuje, że McMaster i adwokat Białego Domu Don McGahn podobno zostali poproszeni o podjęcie decyzji, czy zamierzają pozostać na swoich stanowiskach w trakcie tegorocznych wyborów do Kongresu.

Z kolei portal „The National Interest” informuje, że głównym kandydatem, aby zastąpić McMastera jest John Bolton, były ambasador USA w ONZ za prezydentury George’a W. Busha, znany ze swoich asertywnych i interwencjonistycznych poglądów na politykę zagraniczną. Bolton był zwolennikiem inwazji na Irak w 2003 roku i lobbuje na rzecz zlikwidowania porozumienia nuklearnego z Iranem, wynegocjowanego przez w 2015 roku przy udziale Stanów Zjednoczonych.

„Bolton jest ideologiem i niereformowalnym zwolennikiem twardej linii, a jeśli zostałby powołany, to położyłoby kres fantazji, że Trump jest kierowany przez 'dorosłych’, którzy go powstrzymają. Polityka zagraniczna Trumpa stałaby się znacznie gorsza, gdyby Bolton zastąpił McMastera, zwłaszcza w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z Iranem” – uważa Daniel Larison z portalu The American Conservative.

Bolton niedawno wzywał na łamach „Wall Street Journal” do otwartego wspierania irańskiej opozycji, w tym Organizacji Bojowników Ludowych Iranu, mającej na swoim koncie zabójstwa amerykańskich obywateli. „Irańska opozycja potrzebuje zewnętrznego wsparcia, zarówno materialnego, jak i retorycznego, aby utrzymać jej impet. Nie zwiększanie presji ekonomicznej, poprzez reaktywację wszystkich sankcji obecnie zniesionych i dodając kolejne, byłoby czymś tragicznym” – napisał Bolton.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byli pracownicy służb specjalnych do Trumpa: Iran nie jest wiodącym sponsorem terroryzmu

Kresy.pl / Newsmax / The National Interest / The American Conservative

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz