Według gazety „Wall Steet Journal” amerykańskie samoloty operujące nad Syria będą mogły atakować nie tylko oddziały tak zwanego „Państwa Islamskiego”, ale też armię syryjską.

Biały Dom wydał dyspozycję, że amerykańskie samoloty moga atakować oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej i inne je wspomagajace jeśli atakują one na ugrupowania zbrojne, które w Pentagonie określają jako „umiarkowanych rebeliantów”. Sam Departament Obrony, ku zdziwieniu prasowych komentatorów twierdzi, że możliwość rozwinięcia się ewentaulnego incydentu w konfrotnację zbrojną z armią syryjską jest „niewielka”. Amerykańscy wojskowi twierdzą bowiem, że ich samoloty będą operowały głównie na froncie walk między ISIS i konkurencyjnymi antyrządowymi ugrupowaniami zbrojnymi.

news.liga.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • kojoto
   kojoto :

   niwstety nikomu nie odbiło… Myślę, że jest tak wiele poszlak na to, że cały tzw. Kalifat został stworzony po to, żeby wprowadzić tylnymi drzwiami siły Usraela do Syrii. Nie dali zrobić tego wprost, to zagrali, że niby bronią ludzkość przed islamistami (a przy okazji ludobójstwo chrześcijan, kurdów i obalenie syryjskiego państwa). Już jest szereg dowodów na bezpośrednie zaangażowanie Turcji i Izraela, teraz jeszcze Usrael bedzie bronił swojej agentury (Kalifatu) przed Syryjska armia, i kto wie czy nie przejdzie do ofensywy. Rosja została zajęta konfliktem na Ukrainie (którą być może podpalono tylko po to, żeby związać Rosji ręce).

 1. Avatar
  wepwawet :

  Najwyraźniej najmłodsze dziecko US’a dostało ostatnio mocno po dupie, skoro „tatuś” postanowił oficjalnie wkroczyć do akcji, a nie bombardować tylko od czasu do czasu i oczywiście przypadkowo. —— Czyżby jakaś forma porozumienia rosyjsko-amerykańskiego przypieczętowała los Asada?