Rada Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że ​​we wtorek rano rosyjski samochód pancerny staranował amerykański pojazd wojskowy w Syrii – poinformował portal The Drive.

Jak poinformował portal The Drive, Rada Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) Stanów Zjednoczonych potwierdziła, że we wtorek doszło w Syrii do incydentu między wojskami amerykańskimi i rosyjskimi.

Do incydentu doszło w północno-wschodniej Syrii w pobliżu tureckiej i irackiej granicy. Biały Dom twierdzi, że odpowiedzialność za konfrontację ponosi rosyjski patrol, jego zachowanie określił jako „niebezpieczne i nieprofesjonalne”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Podczas tej interakcji rosyjski pojazd uderzył w odporny na miny pojazd koalicyjny, powodując obrażenia załogi pojazdu” – powiedział rzecznik NSC John Ullyot.

„Aby załagodzić sytuację patrol Koalicji opuścił ten obszar. Niebezpieczne i nieprofesjonalne działania, takie jak te, stanowią naruszenie protokołów, do których zobowiązały się Stany Zjednoczone i Rosja w grudniu 2019 roku”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W tym samym czasie śmigłowiec Mi-8 i wielozadaniowy śmigłowiec Mi-35 rosyjskich sił powietrznych zapewniały osłonę dla rosyjskiego konwoju wojskowego.

Do konfliktu doszło kiedy kilka amerykańskich pojazdów chronionych przed minami, w tym MaxxPro i M-ATV, przewożących amerykańskich żołnierzy, próbowało zatrzymać rosyjskie pojazdy wojskowe na zachód od prowincji Al-Hasakah. W następstwie tej akcji Rosjanie podjęli szereg agresywnych działań, w tym zablokowali amerykańskie pojazdy opancerzone. Jeden z amerykańskich pojazdów opancerzonych również został złapany między rosyjskimi pojazdami BTR-82 i Typhoon-K.

Kresy.pl/The Drive

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz