Białoruś wprowadza tymczasowy bezwizowy wjazd dla obywateli polskich. Będzie on obowiązywał od 1 lipca do 31 grudnia włącznie. Według białoruskiej Komisji ds. Granic ruch został wprowadzony „w trosce o dobrosąsiedzkie stosunki”.

Jak poinformowała białoruska Komisja ds. Granic, Białoruś wprowadza tymczasowy bezwizowy wjazd dla obywateli polskich. Będzie on obowiązywał od 1 lipca do 31 grudnia włącznie.

„W trosce o dobrosąsiedzkie stosunki Głowa Państwa zdecydowała się na wprowadzenie tymczasowego bezwizowego wjazdu dla obywateli polskich. Innowacja będzie obowiązywać od godziny 00 w dniu 1 lipca do 31 grudnia włącznie” – czytamy.

Granicę będzie można przekroczyć bez wizy w punktach kontrolnych na białorusko-polskim odcinku granicy. Obywatele polscy będą mogli zwiedzać strefę przygraniczną bez przepustki – głosi komunikat. „Przy wjeździe na teren Republiki Białoruś na przejściu granicznym wystarczy ustnie poinformować funkcjonariusza Straży Granicznej o zamiarze wizyty w strefie przygranicznej, ze wskazaniem miejscowości i celu wizyty” – czytamy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Warto zaznaczyć, że ze względu na wzrost napięcia i wydarzenia wojenne w regionie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Republiki Białorusi. W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa.

Obywatelom RP pozostającym na terytorium Republiki Białorusi MSZ rekomenduje opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych: Osoby przebywają w Białorusi powinny bezwzględnie: zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz na bieżąco śledzić informacje MSZ na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Czytaj: Zbezczeszczono groby polskich żołnierzy na Białorusi

Zobacz też: Białorusini z obwodu homelskiego masowo wzywani do komisji wojskowych

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Łukaszenko, (piesek Pitlera) zrozumiał że migrantami nie wygra z Polską, Litwą, Estonią, Łotwą, Ukrainą to teraz wymyślił ściemę o „dobrosąsiedzkich stosunkach”? Ten to ma dopiero „giętki kręgosłup moralny”, niech sp. na drzewo banany prostować.