Białoruś oskarża polskich żołnierzy o otworzenie ognia na granicy

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny oskarża polskie wojsko o otworzenie ognia na granicy polsko-białoruskiej.

Białoruska, państwowa agencja prasowa Biełta, powołując się na Państwowy Komitet Graniczny oskarża polskie wojsko o otworzenie ognia na granicy polsko-białoruskiej. “Na granicy z Polską odnotowuje się zdarzenia związane ze strzelaniem polskiego personelu wojskowego”.

“W ostatnim czasie odnotowano kilka przypadków, gdy polskie siły bezpieczeństwa wypędziły uchodźców pod płot na granicy, po czym wypchnęły ich przez bramę dla zwierząt. Dla zastraszenia polscy żołnierze strzelali także nad ich głowami”.

Państwowy Komitet Graniczny oskarża, że rzekome używanie broni przez polskie wojsko stwarza możliwość powstania konfliktu granicznego.

Przypomnijmy, że na granicy w ostatnim tygodniu doszło do kilku incydentów związanych z białoruskimi wojskami.

“Około godziny 21, grupa 7 osób w mundurach białoruskich z zamaskowanymi twarzami, znajdująca się po stronie Białorusi rzucała kamieniami w patrole Polski. Osoby miały proce i latarki, którymi oślepiali patrole. Do zdarzenia skierowano pojazd specjalny Tur. Nikt nie doznał obrażeń” – czytamy.

Wcześniej, według informacji uzyskanych przez radio RMF FM, białoruski żołnierz przekroczył polską granicę i próbował przeciąć stojące wzdłuż niej ogrodzenie. Do incydentu doszło w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne. Systemy monitoringu wykryły tam umundurowanego białoruskiego żołnierza w kominiarce i z długą bronią. Jak podaje RMF FM, wszedł na nasze terytorium i piłował jedno z przęseł ogrodzenia. Na miejsce natychmiast wysłano patrole. Na widok funkcjonariuszy Straży Granicznej, białoruski wojskowy uciekł.

Jak dowiedziała się stacja, białoruskiemu wojskowemu nie udało się przeciąć przęsła ogrodzenia. Zostało tylko nieznacznie uszkodzone. Nie jest jasne, czy żołnierz działał sam.

Kresy.pl/Biełta

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply