Białoruś odpowiada na sankcje

Rząd Republiki Białoruś zakazał importu szeregu towarów pochodzących z państw stosujących sankcje. Posunięcie to ma na celu odwet za naciski – poinformowała białoruska agencja prasowa Biełta.

Jak poinformowała w poniedziałek białoruska agencja prasowa Biełta, rząd Republiki Białoruś zakazał importu szeregu towarów pochodzących z państw stosujących sankcje antybiałoruskie. Posunięcie to ma na celu odwet na naciski.

Niedługo zostanie podpisana odpowiednia uchwała. „Podjęte zostaną niezbędne działania, aby nasycić rynek krajowy podobnymi towarami z zaprzyjaźnionych krajów” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Protest imigrantów w białoruskim obozie [+WIDEO]

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W odpowiedzi na restrykcje wobec białoruskiego przemysłu lotniczego, Białoruś podejmie podobne kroki w stosunku do przewoźników lotniczych z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Białoruś dodała więcej osób z krajów, które „systematycznie dyskryminują białoruskich urzędników, dziennikarzy i przedstawicieli organizacji publicznych”, na podróżną czarną listę zakazującą wjazdu na Białoruś i do Państwa Związkowego.

„Białoruś będzie nadal realizować programy Państwa Związkowego i pogłębiać integrację gospodarczą z Rosją, a także budować silne relacje handlowe i gospodarcze z państwami EUG i innymi partnerami. Będzie to jeden z najważniejszych środków przeciwdziałania zbiorowej presji zewnętrznej Zachodu i wzmocnienia bezpieczeństwa ekonomicznego kraju” – podkreślił resort.

Zobacz też: Martwy Święty Mikołaj na propagandowych rysunkach

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Ministerstwo zwróciło uwagę na szereg innych kroków o charakterze niepublicznym. „Środki mają charakter wzajemności i mogą zostać odwołane, jeśli kontrahenci porzucą =logikę zimnej wojny i powrócą do konstruktywnej współpracy w imię pokoju i stabilności na kontynencie europejskim w pełnym poszanowaniu zobowiązań międzynarodowych” – wyjaśnione.

Ministerstwo spraw zagranicznych Białorusi podkreśliło, że Białoruś jest gotowa rozwiązać wszelkie istniejące różnice poprzez wzajemny, pełen szacunku dialog, oparty na poszanowaniu wzajemnych interesów.

Kresy.pl/Biełta

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz