Niezależne białoruskie media zwracają uwagę na przejawy kryzysu finansowego w kraju i rosnącym niezadowoleniu ludzi. Państwowe białoruskie gazety, które mają dominującą pozycje na rynku, starają się natomiast nie zauważać oznak kryzysu.

Opozycyjna „Narodnaja Wola” podkreśla, że zważając na dużą dewaluację białoruskiego rubla w kantorach nadal nie ma zagranicznej waluty. Zwraca też uwagę, że Białorusini są co raz bardziej niezadowolenie ze wzrostu cen i zmniejszenia sie poziomu życia. „Na razie nie jest to bunt, ale głuche narzekanie”- pisze „Narodnaja Wola”.

Gazeta zauważa, że od jutra na Białorusi drożeje alkohol. Wódka drożeje o 10 procent, a więc w porównaniu z innymi towarami nie jest to duży wzrost ceny.

Tymczasem państwowe gazety na pierwszych stronach zwracają uwagę głównie na tematy nie związane z gospodarką. Organ administracji prezydenta „Sowietskaja Biełorussija” informuje, że w Mińsku po raz pierwszy w historii odbędą się Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Artystycznej.

Rządowa „Respublika” na pierwszej stronie pisze o remoncie drogi Mohylew – Mińsk. Gazeta „Zwiazda” przypomina zaś o …. obrzędzie kolędowania.

IAR/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz