Według białoruskiego MSZ, wybór Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski daje nadzieję na nowe otwarcie w polsko – białoruskich stosunkach. Zdaniem rzecznika resortu Andreja Sawinycha, oba kraje powinny dołożyć wszelkich starań aby nastąpił szybki rozwój dobrosąsiedzkich kontaktów.

Podczas cotygodniowej konferencji prasowej organizowanej przez białoruskie MSZ szef biura prasowego resortu pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu wyboru na prezydenta Polski. Andrej Sawinych zapewnił, że jego kraj liczy na rozwój polsko – białoruskiej współpracy we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.

– „My jesteśmy gotowi do takiej współpracy” – zapewnił dyplomata. Zdaniem Sawinycha, „Białoruś liczy, że wybór Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski otworzy nową kartę w białorusko – polskich stosunkach”. – „Dziś jest realna i historyczna szansa na poprawę dwustronnych stosunków” – dodał rzecznik MSZ. W jego opinii, Białoruś będzie podejmować wszelkie działania aby tak się stało.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz