Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił, że walki na froncie w Donbasie uległy zaostrzeniu, co jest skutkiem dążenia Rosjan do wykazania się jakimś sukcesem na polu bitwy.

O intensyfikacji walk na wschodzie Ukrainy Zełenski powiedział w środowym, tradycyjnym, wieczornym wystąpieniu do obywateli. „Dzisiaj odbyłem kilka narad operacyjnych z naszym wojskiem. Odnotowuje się pewien wzrost ofensywnych działań najeźdźców na froncie – na wschodzie naszego kraju” – słowa prezydenta zacytował portal Korrespondent.net.

Zełenski zaznaczył, że sytuacja się zaostrza. Podziękował wszystkim gotowym do walki żołnierzom, którzy, według niego, demonstrują wytrwałość, jakiej potrzebuje Ukraina. „Przez cały ten czas wytrwale staliśmy – od lutego do lutego. Teraz wróg stara się przynajmniej zdobyć cokolwiek, żeby pokazać, że Rosja ma jakiekolwiek szanse [na wygranie wojny] w rocznicę inwazji” – powiedział ukraiński przywódca.

Zełenski podkreślił, że Ukraińcy powinni być w takich warunkach szczególnie zjednoczeni, szczególnie nastawieni na interesy państwowe, a co za tym idzie, szczególnie wytrwali.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował dzisiaj, że w środę Rosjanie rozpoczęli w obwodzie donieckim ataki z czterech kierunków jednocześnie w obwodzie donieckim.

Według polskich komentatorów szczególnie intensywne są walki pod miastem Bachmut w obwodzie donieckim. Rosjanie wyprowadzają tam uderzenia oskrzydlające ośrodek od północy i południa. Uzyskali już kontrolę ogniową nad drogami prowadzącymi do miasteczka.

Niemniej ciężkie walki o Bachmut trwały jeczcze latem zeszłego roku, nie został jednak zdobyty przez Rosjan.

korrespondent.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz