Ukraińskie wojsko przeprowadziło atak artyleryjski na rosyjskie okręty na Morzu Czarnym. Rzecznik Dowództwa Operacyjnego Obwodowej Administracji Wojskowej w Odessie Siergiej Braczuk potwierdził, że uszkodzony został jeden rosyjski okręt.

Jak poinformowała ukraińska armia, wojsko Ukrainy przeprowadziło atak artyleryjski na rosyjskie okręty na Morzu Czarnym. Rzecznik Dowództwa Operacyjnego Obwodowej Administracji Wojskowej w Odessie Siergiej Braczuk potwierdził, że uszkodzony został jeden rosyjski okręt.

„Teraz możemy już powiedzieć: rosyjski okręt poszedł do piekła, wróg ma straty. Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy! Chwała Ukrainie! Zniszczymy wroga. Minus jeden okręt”.

Udostępniono także nagranie z nocnego ataku artylerii na rosyjską flotę. Ukraińskie wojsko podało, że zarejestrowało trafienie i pożar na rosyjskim okręcie.

„Według wstępnych informacji, dzisiaj salwa rakietowa z wybrzeża obwodu odeskiego uszkodziła przynajmniej okręt patrolowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Wasilij Bykow” – czytamy.

Portal Live UA Map podał zdjęcie, które rzekomo ma przedstawiać pożar na okręcie

Zobacz też: Ukraina: Media: wojsko unieszkodliwiło 1/3 zdolnych do walki sił rosyjskich

Stany Zjednoczone nie wierzą, że rosyjski desant może się powieść w lub w pobliżu ukraińskiego miasta Odessa, powiedział w niedzielę wysoki rangą amerykański przedstawiciel obrony, w obliczu rosnącego zaniepokojenia potencjalnym atakiem na miasto.

Urzędnik, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, oszacował, że Rosja wystrzeliła około 600 pocisków od początku inwazji i rozlokowała na Ukrainie około 95% sił bojowych, które wcześniej były przygotowywane do operacji.

Zobacz też: Ukraina: „Friendly fire”. 9 rosyjskich czołgów zniszczonych

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz