Ukrainiec chciał przemycić do Polski Turków

Studiujący w Polsce 21-letni Ukrainiec został ujęty przez Straż Graniczną na próbie nielegalnego przeprowadzenia do Polski grupy Turków.

Ukrainiec przeprowadził grupę ośmiu Turków przez „zieloną granicę” z terytorium Ukrainy na teren województwa podkarpackiego. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w okolicach przejścia granicznego w Krościenku szybko zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Turcji, informuje dziennik „Fakt”. Strażnicy podejrzewali, że zatrzymani stanowią tylko część grupy, która nielegalnie przekroczyła granicę toteż wkrótce rozpoczęli akcję z wykorzystaniem śmigłowca.

Strażnicy zauważyli podejrzany mikrobus. Choć samochód był zarejestrowany w Polsce za jego kierownicą siedział 21-letni obywatel Ukrainy. W środku siedziało jeszcze pięciu obywateli Turcji, którzy, podobnie jak trzej wcześniej zatrzymani, dostali się na terytorium naszego państwa nielegalnie. To właśnie na zatrzymanych towarzyszy czekała grupa w samochodzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Okazało się, że Ukrainiec, który przeprowadził nielegalnych imigrantów przez granicę, studiuje w Polsce. Sami Turcy stwierdzili, że chcieli się przedostać do Niemiec lub Francji. Za możliwość dotarcia do tak określonego celu mieli wypłacić przemytnikom po 6-10 tys. dolarów.

Czytaj także: Egipcjanin próbował zgwałcić w Namysłowie dwie kobiety

fakt.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz