Ukrainiec chciał przemycić do Polski Turków

Studiujący w Polsce 21-letni Ukrainiec został ujęty przez Straż Graniczną na próbie nielegalnego przeprowadzenia do Polski grupy Turków.

Ukrainiec przeprowadził grupę ośmiu Turków przez “zieloną granicę” z terytorium Ukrainy na teren województwa podkarpackiego. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w okolicach przejścia granicznego w Krościenku szybko zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Turcji, informuje dziennik “Fakt”. Strażnicy podejrzewali, że zatrzymani stanowią tylko część grupy, która nielegalnie przekroczyła granicę toteż wkrótce rozpoczęli akcję z wykorzystaniem śmigłowca.

Strażnicy zauważyli podejrzany mikrobus. Choć samochód był zarejestrowany w Polsce za jego kierownicą siedział 21-letni obywatel Ukrainy. W środku siedziało jeszcze pięciu obywateli Turcji, którzy, podobnie jak trzej wcześniej zatrzymani, dostali się na terytorium naszego państwa nielegalnie. To właśnie na zatrzymanych towarzyszy czekała grupa w samochodzie.

Okazało się, że Ukrainiec, który przeprowadził nielegalnych imigrantów przez granicę, studiuje w Polsce. Sami Turcy stwierdzili, że chcieli się przedostać do Niemiec lub Francji. Za możliwość dotarcia do tak określonego celu mieli wypłacić przemytnikom po 6-10 tys. dolarów.

Czytaj także: Egipcjanin próbował zgwałcić w Namysłowie dwie kobiety

fakt.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    Tym razem został ujęty.Ale ilu w międzyczasie wprowadził do Polski ? Takich jak on są tysiące,a łapie się jednego na 100.I stąd tak multi kulturalnie, robi się na ulicach dużych polskich miast.