Stan byłego oficera GRU nie jest już krytyczny.

Dyrektor szpitala w Salisbury podała w piątek najnowsze dane o stanie zdrowia Siergieja i Julii Skripalów, którzy mieli być otruci gazem bojowym. Według niej stan byłego pułkownika GRU już nie jest krytyczny. Jeszcze lepiej czuje się jego córka, która jest przytomna i jej stan określono jako stabilny.

Siergiej Skripal reaguje dobrze na leczenie, jego stan szybko się poprawia i nie jest on już w stanie krytycznym – podało w piątek BBC powołując się na oświadczenie dyrektor medycznej szpitala w Salisbury Christine Blanshard.

Blanshard powtórzyła także informacje przekazywane jeszcze w czwartek, o tym iż stan Julii Skripal poprawił się do stabilnego. „Jak Julia sama powiedziała, jej siły codziennie rosną i może spodziewać się dnia, kiedy będzie czuła się na tyle dobrze, by opuścić szpital”. – powiedziała dyrektor szpitala. Nie chciała jednak powiedzieć, kiedy można spodziewać się wypisania Julii Skripal z jej placówki.

W czwartek rzecznik brytyjskiego ministerstwa środowiska poinformował, że kot i dwie świnki morskie należące do Skripala nie żyją. Dostępu do zwierząt Skripala domagała się Rosja. Według rzecznika świnki morskie znaleziono martwe a kot był w tak ciężkim stanie, że weterynarz postanowił o jego uśpieniu. Nie podano przyczyny śmierci zwierząt.

Jak jednocześnie dowiedziało się BBC, Wielka Brytania odmówiła udzielenia wizy kuzynce Julii, Wiktorii Skripal, która chciała odwiedzić chorą w szpitalu. Jak przekazało dziennikarzom źródło w rządzie, brytyjskie władze podejrzewały, że Rosja „próbuje wykorzystać Wiktorię jako marionetkę”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że rosyjska telewizja Rossija-1 wypuściła nagranie audio, przedstawiające zdaniem dziennikarzy rozmowę telefoniczną Julii Skripal i jej kuzynki Wiktorii. Dziennikarze telewizji zaznaczyli, że nie mogą potwierdzić autentyczności nagrania. W rozmowie z agencją Interfax Wiktoria Skripal potwierdziła przeprowadzenie rozmowy z kuzynką. Tak, rozmawialiśmy. Julia powiedziała, że czuje się dobrze – powiedziała. Na pytanie o stan zdrowia ojca, Julia Skripal miała powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Wszyscy się regenerujemy, wszyscy są żywi. Dodała: teraz odpoczywa, śpi, wszyscy są zdrowi. Nikt nie ma żadnych nieodwracalnych zmian, niedługo wyjdę ze szpitala.

Były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia trafili do szpitala na początku marca po zaatakowaniu środkiem paralityczno-drgawkowym w brytyjskim Salisbury. Ich stan określano jako krytyczny. Wielka Brytania oskarżyła Rosję o otrucie ich środkiem o nazwie Nowiczok, czemu rosyjskie władze stanowczo zaprzeczyły. Sprawa doprowadziła do wydalenia ponad 140 rosyjskich dyplomatów przez kraje Unii Europejskiej i NATO, a także Ukrainę i Australię. Rosja odpowiedziała na te działania retorsjami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / BBC / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz