Do amerykańskiej bazy lotniczej w Ramstein w Niemczech przywieziono  w październiku  największą dostawę amunicji od 1999 roku.

O znacznych ilościach amunicji dostarczonych do bazy Ramstein poinformowała 24 października strona internetowa tego amerykańskiego garnizonu. „To jest największa dostawa tego rodzaju od operacji >>Allied Forced<< [ataku NATO na Jugosławię], która miała miejsce w 1999 roku” – strona cytuje Davida Heada oficera dowodzącego operacją zaopatrzenia w amunicję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do Ramstein dostarczono 100 kontenerów z amunicją różnego rodzaju. Jak twierdzi inny amerykański oficer Arthur Myrick dodatkowe zaopatrzenie bazy ma wspierać Europejską Inicjatywę Powstrzymywania NATO, wzmocnić gotowość sił amerykańskich w Europie i ich zdolność do „natychmiastowej odpowiedzi wobec zagrożeń stwarzanych przez agresywnych aktorów”. Myrick podkreślił, że baza Ramstein jest głównym węzłem transportowym dla sił amerykańskich operujących w Europie, ale i Afryce. „To jest powód dla którego ściągamy ten sprzęt: by być pewnym, że posiadamy możliwość wkroczenia do walki jeśli będzie potrzeba” – powiedział oficer.

Ramstein Air Base położona w zachodnich Niemczech to największa amerykańska baza lotnicza w Europie. Stacjonuje tam Dowództwo Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie i ponad 30 tys. amerykańskich żołnierzy. W bazie znajduje się także oddział dowodzący dronami.

Czytaj także: Firmy z Polski i Ukrainy będą współpracować ws. produkcji amunicji

ramstein.af.mil/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz