Minister obrony Łotwy Artis Pabriks odwiedził zakłady tureckiego koncernu Baykar Defence produkujące między innymi drony bojowe

Informację o wizycie Pabriksa w tureckich zakładach zbrojeniowych podał w poniedziałek portal Defenceturk.net. Według niego łotewski minister obrony odwiedził fabrykę znaną z produkowania dronów Bayraktar TB2 wraz z liczną delegacją.

 

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Dziękuję wam za wspaniałe przyjęcie. Turecki przemysł, badania i rozwój to najwyższy światowy standard i będąc sojusznikami w NATO bardzo to doceniamy. Życzę wam wszystkim sukcesu” – Pabriks podsumował swoją wizytę w Baykar Defence.

W czasie wizyty Pabrisk został wprost zapytany o to kiedy tureckie drony pojawią się na Łotwie. „Mam nadzieję, że dostatecznie szybko” – odpowiedział łotewski minister.

Relacjonując wizytę łotewskiego ministra obrony w fabryce produkującej między innymi drony Bayraktar TB2 portal Defenceturk.net podkreślił, że niedawno zostały one zakontraktowane przez Polskę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Drony Bayraktar TB2 zwróciły uwagę ekspertów po tym gdy w zeszłym roku odegrały dużą rolę w konfliktach w Libii i Górskim Karabachu.

Oglądaj wywiad z redaktorem naszego portalu poświęcony dronom wojskowym

en.defenceturk.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz