W środę w budynku technikum w mieście Kercz na Półwyspie Krymskim doszło do eksplozji, w wyniku której zginęło dziesięć osób a kilkadziesiąt zostało rannych. – podają rosyjskie i ukraińskie media.

Rosyjskie władze Krymu podały, że w rezultacie incydentu zginęło 10 osób a „około 50” zostało rannych. Wcześniej mówiono o 70 rannych. Poszkodowani trafili już do miejscowych szpitali. Na miejscu pracują także funkcjonariusze FSB, ministerstwa spraw wewnętrznych, Rosgwardii i ministerstwa spraw nadzwyczajnych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Teren przylegający do szkoły został ogrodzony, przeprowadzono ewakuację obywateli znajdujących się w budynku. Poszkodowani zostali przewiezieni do placówek medycznych miasta. Udzielono im koniecznej pomocy medycznej i psychologicznej – oświadczyły lokalne władze.

Wstępne ustalenia mówiły, że w szkolnej jadalni doszło do wybuchu butli z gazem. Jednak jak podaje TASS, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że władze rozpatrują wersję ataku terrorystycznego.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podała, powołując się na krymską stronę internetową Krym FM, że do jej redakcji dzwonili ludzie podający się za świadków, którzy mieli widzieć w szkole ludzi z karabinami. Wybuch miał nastąpić na pierwszym piętrze budynku, a na parterze miało dojść do strzelaniny.

Kerch.fm podał około godz. 14 czasu polskiego, że według Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego w szkole doszło do eksplozji nieznanego ładunku wybuchowego. W pobliże miejsca incydentu skierowano transportery opancerzone i żołnierzy.

[AKTUALIZACJA 17.10.2018: Jak podały później rosyjskie władze, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 19, ponad 40 osób jest rannych. Policja podejrzewa, że sprawcą masakry był uczeń szkoły, który po dokonaniu zamachu popełnił samobójstwo.]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: miał miejsce samobójczy atak terrorystyczny

Kresy.pl / TASS / UNIAN / Kerch.fm

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz