Tureckie media podały informację o ataku na pracownika dyplomatycznego ambasady Białorusi w Ankarze. Napastnik miał użyć broni palnej.

O ataku na radcę do spraw administracyjnych białoruskiej ambasady w Turcji, Aleksandra Poganszewa napisał białoruski portal Tut.by, powołując się tureckie środki masowego przekazu. Informację taką podaje także rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

“Pracownik ambasady wracał do domu z dzieckiem kiedy niezrównoważony psychicznie były żołnierz kilka razy wystrzelił do dyplomaty” – opisuje przebieg zdarzenia przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Anatolij Głaz. Do napadu doszło w stolicy Turcji, Ankarze.

Dyplomata trafił do szpitala, gdzie tureccy lekarze przeprowadzili operację. Jest w stanie ciężkim. Napastnik zabił się po ataku.

Dzisiejsze zdarzenie nie jest pierwszym w ciągu ostatnich lat atakiem z użyciem broni palnej na dyplomatę w Turcji. W grudniu 2016 r. w Ankarze ambasador Rosji Andriej Karłow został zastrzelony przez tureckiego policjanta sympatyzującego z działającymi w Syrii islamistycznymi ugrupowaniami zbrojnymi.

tut.by/ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply