Tureckie media podały informację o ataku na pracownika dyplomatycznego ambasady Białorusi w Ankarze. Napastnik miał użyć broni palnej.

O ataku na radcę do spraw administracyjnych białoruskiej ambasady w Turcji, Aleksandra Poganszewa napisał białoruski portal Tut.by, powołując się tureckie środki masowego przekazu. Informację taką podaje także rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Pracownik ambasady wracał do domu z dzieckiem kiedy niezrównoważony psychicznie były żołnierz kilka razy wystrzelił do dyplomaty” – opisuje przebieg zdarzenia przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Anatolij Głaz. Do napadu doszło w stolicy Turcji, Ankarze.

Dyplomata trafił do szpitala, gdzie tureccy lekarze przeprowadzili operację. Jest w stanie ciężkim. Napastnik zabił się po ataku.

Dzisiejsze zdarzenie nie jest pierwszym w ciągu ostatnich lat atakiem z użyciem broni palnej na dyplomatę w Turcji. W grudniu 2016 r. w Ankarze ambasador Rosji Andriej Karłow został zastrzelony przez tureckiego policjanta sympatyzującego z działającymi w Syrii islamistycznymi ugrupowaniami zbrojnymi.

tut.by/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz