Baszar al-Asad zaraził się koronawirusem

Prezydent Syrii Baszar al-Asad jest nosicielem koronawirusa SARS CoV-2. Zaraziła się także jego małżonka.

Informację o zarażeniu się przez Baszara i Asmę al-Asadów koronawriusem podała w poniedziałek syryjska, państwowa agencja informacyjna SANA. Para prezydencka sama zakomunikowała o pozytywnym teście na obecność SARS CoV-2 na oficjalnej stronie na Facebooku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Para prezydencka wykonała testy PCR po tym gdy odczuła „łagodne symptomy” COVID-19. Testy dały wynik pozytywny. „Ich stan jest stabilny, znajdują się w domu w kwarantannie, która będzie dwa albo trzy tygodnie” – zacytowała rosyjska agencja Interfax. Podkreślono, że prezydent Syrii będzie nadal wypełniać swoje obowiązki głowy państwa pracując w domu.

Prezydencka para wezwała też rodaków do zachowywania środków bezpieczeństwa utrudniających przenoszenie się wirusa. Według portalu Worldometers w Syrii wykryto jak do tej pory ponad 15 tys. przypadków zakażenia się koronawirusem, jednak dane te są zaniżone wobec tego, że władze państwa nie kontrolują całości jego terytorium, a sieć służby zdrowia działa w ograniczonym zakresie z powodu zniszczeń wojennych oraz ostrego kryzysu finansowego spowodowanego przez amerykańskie sankcje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Rysy na rosyjsko-syryjskim sojuszu

sana.sy/interfax.ru/worldometters.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz