Baszar al-Asad zaraził się koronawirusem

Prezydent Syrii Baszar al-Asad jest nosicielem koronawirusa SARS CoV-2. Zaraziła się także jego małżonka.

Informację o zarażeniu się przez Baszara i Asmę al-Asadów koronawriusem podała w poniedziałek syryjska, państwowa agencja informacyjna SANA. Para prezydencka sama zakomunikowała o pozytywnym teście na obecność SARS CoV-2 na oficjalnej stronie na Facebooku.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Para prezydencka wykonała testy PCR po tym gdy odczuła „łagodne symptomy” COVID-19. Testy dały wynik pozytywny. „Ich stan jest stabilny, znajdują się w domu w kwarantannie, która będzie dwa albo trzy tygodnie” – zacytowała rosyjska agencja Interfax. Podkreślono, że prezydent Syrii będzie nadal wypełniać swoje obowiązki głowy państwa pracując w domu.

Prezydencka para wezwała też rodaków do zachowywania środków bezpieczeństwa utrudniających przenoszenie się wirusa. Według portalu Worldometers w Syrii wykryto jak do tej pory ponad 15 tys. przypadków zakażenia się koronawirusem, jednak dane te są zaniżone wobec tego, że władze państwa nie kontrolują całości jego terytorium, a sieć służby zdrowia działa w ograniczonym zakresie z powodu zniszczeń wojennych oraz ostrego kryzysu finansowego spowodowanego przez amerykańskie sankcje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Rysy na rosyjsko-syryjskim sojuszu

sana.sy/interfax.ru/worldometters.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz