Barack Obama, były prezydent Stanów Zjednoczonych podczas konferencji ze swoimi współpracownikami skrytykował obecnego prezydenta USA za sposób w jaki radzi sobie z pandemią koronawirusa – poinformowała w niedzielę Agencja Prasowa Reuters.

Według informacji Reutersa były prezydent Barack Obama opisał postępowanie prezydenta Donalda Trumpa w sprawie pandemii koronawirusa jako „chaotyczną”.

Barack Obama zwykle unikał konfrontacji z obecnym prezydentem, nawet w przypadku zarzutów o poważne zaniedbania. Podczas konferencji, były prezydent wezwał swoich współpracowników do aktywnego wspierania kampanii kandydata Demokratów, Joe Bidena, w wyborach 3 listopada.

Zobacz też: Trump wskazał kandydata na ambasadora USA w Kijowie

Były prezydent przekonywał, że w nadchodzących wyborach nie chodzi o osoby, które zasiądą na fotelu prezydenta, ani nawet o zwycięstwo konkretnej partii. Według niego wybory są szansą na odwrócenie trendów w polityce.

„Walczymy z tymi długoterminowymi trendami, w których bycie samolubnym, dzielenie się i postrzeganie innych jako wroga – stało się silniejszym impulsem w amerykańskim życiu” – powiedział.

Zobacz też: Donald Trump: Koronawirus zabije nawet 100 tys. Amerykanów. Do końca roku powstanie jednak szczepionka

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Obamy sytuacja z pandemią byłaby poważna niezależnie od rządzących, ale w przypadku samolubności władzy jest ona nie do zniesienia.

„Byłoby źle nawet z najlepszymi rządami. Teraz jest to absolutna chaotyczna katastrofa, ponieważ w naszym rządzie kategoryzuje się wszystko pod względem wyciągnięcia zysków. Dlatego zamierzam spędzić tyle czasu ile to konieczne na prowadzenie kampanii Joe Bidena”.

Zobacz też: Media: niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz