Bangladesz kupuje drony Bayraktar TB2

Transakcja zakupu Bayraktar TB2 dla Sił Zbrojnych Bangladeszu jest „w trakcie realizacji”, potwierdził podpułkownik Abdullah Ibn Zayed, dyrektor ds. Public Relations Sił Zbrojnych Bangladeszu – poinformował portal Janes w sobotę.

Jak poinformował w sobotę Janes, podpułkownik Abdullah Ibn Zayed, dyrektor ds. Public Relations Sił Zbrojnych Bangladeszu potwierdził, że transakcja zakupu Bayraktar TB2 firmy Baykar Technology dla Sił Zbrojnych Bangladeszu jest „w trakcie realizacji”.

Podpułkownik Zayed odmówił komentarza na temat liczby bezzałogowych bojowych statków powietrznych Bayraktar TB2 zakupionych przez Siły Zbrojne Bangladeszu i przewidywanego zakończenia dostaw.

Również ambasador Turcji w Bangladeszu Mustafa Osman Turan potwierdził, że umowa została  niedawno podpisana. “Nie jestem w stanie podać szczegółów, ale mogę potwierdzić, że istnieje współpraca między Bangladeszem i Turcją w zakresie dronów”.

Przypomnijmy, że w tureckiej elicie politycznej pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby prezydent Rosji miał zaproponować tureckiemu odpowiednikowi produkcję tureckich dronów w swoim kraju.

Szef tureckiego koncernu Baykar Makina zapewnia, że jego firma nigdy nie dostarczała i nie będzie dostarczać dronów bojowych Rosji. Haluk Bayraktar, dyrektor generalny tureckiego koncernu Baykar Makina, producenta m.in. latających bezzałogowców bojowych w rozmowie ze stacją CNN mówił o tym, jak jego firma współpracuje z Ukrainą i wspiera ją w kontekście wojny rosyjsko-ukraińskiej.

„Turcja i Ukraina mają strategiczny poziom relacji, szczególnie na polu przemysłu lotniczego i obronnego. To lata wysiłków. Turcja wspiera Ukrainę technologią uzbrojonych dronów. Kupujemy też od Ukrainy silniki do dronów. Zbudowaliśmy z Ukrainą relacje w oparciu o zasadę win-win, co daje przewagę obu krajom. Pod tym względem, jasno wspieramy Ukrainę” – powiedział Bayraktar.

Pytany o możliwość dostarczania produkowanych przez Baykar Makina maszyn Rosji, szef firmy zapewnił, że nigdy do tego nie dojdzie.

Kresy.pl/Janes

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply