We wtorek około południa przestały działać strony internetowe brytyjskiego rządu oraz dzienników “Financial Times” i “The Guardian”, a także amerykańskiego “The New York Times” i agencji Bloomberg.

Strony, które przestały działać około południa, m.in. brytyjskiego rządu oraz dzienników są dostępne z niektórych miejsc (w tym m.in. z Polski). Problemy dotknęły stron brytyjskich dzienników: “Financial Times”, “The Guardian” oraz “The Independent”, amerykańskiego “New York Times” i agencji Bloomberg, francuskiego “Le Monde”, a także m.in. portali Reddit i eBay. O sprawie poinformowały we wtorek po południu media. PAP informuje, że według ekspertów wygląda to na zorganizowany cyberatak.

Po otwarciu wspomnianych stron wyskakuje komunikat: “503 Service Unavailable”. Raporty o błędach pochodzą z różnych części świata. Eksperci uważają, że może to być zorganizowany cyberatak – zwraca uwagę PAP.

Zobacz także: CNN: Za cyberatak na sieć rurociągów Colonial Pipeline odpowiada grupa z Rosji

Wczesne raporty sugerowały, że może to być związane z awarią Fastly, dostawcy usług w chmurze, który stanowi podstawę działania wielu popularnych witryn internetowych. Fastly oświadczył, że analizuje problemy z globalną siecią dostarczania treści (CDN) – podkreśla “BBC”.

Zobacz także: Norweski kontrwywiad podejrzewa rosyjską grupę Fancy Bear o cyberatak na parlament w Oslo

bbc.com / breakinglatest.news / usnews.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply