Armenia zmienia konstytucję

Zainicjowane przez rząd poprawki do konstytucji maja zmienić system polityczny Armenii z prezydenckiego na parlamentarno-prezydencki.

W armeńskim parlamencie doszło już do głosowania na rządowymi zmianami. Poparło je 104 spośród 121 deputowanych. 10 zagłosowało przeciw a 3 wstrzymało się do głosu. Po aprobacie parlamentu prezydent powinien wyznaczyć termin referendum w którym poprawki ocenią sami obywatele Armenii. Z kręgów bliskich prezydentowi dochodzą informację, że rozważana jest „późna jesień”.

12 września w sprzeciwie wobec zmian w konstytucji połączyć siły postanowiło połączyć 30 opozycyjnych partii i organizacji. Jednak spośród nich jedynie dwie posiadają szczupłą reprezentację w parlamencie.

vestnikkaukaza.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz