By poradzić sobie z pandemią koronawirusa parlament Argentyny zdecydował się na nałożenie specjalnego podatku na najbogatszych obywateli.

Pomysł specjalnego podatku został właśnie przegłosowany przez argentyński Senat, jak podała w niedzielę telewizja Al Jazeera. Projekt poparło 42 senatorów, przeciw zagłosowało 26. Jednorazowa danina, nazywana już w południowoamerykańskim państwie „podatkiem od milionerów” obejmie około 12 tys. najbogatszych Argentyńczyków.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS CoV-2 finanse Argentyny znajdowały się w bardzo kiepskim stanie, a sytuacja stała się jeszcze trudniejsza wraz z nadejściem zarazy. W Argentynie odnotowano dużą liczbę zakażeń nowym wirusem – powyżej 1,4 mln co daje jej dziewiąte miejsce na świecie. Zmarło tam 39,5 tys. nosicieli koronawirusa.

„Wychodzimy z tej pandemii, tak jak kraje wychodzą z wojen światowych, z tysiącami martwych i zdewastowaną gospodarką” – motywował konieczność wprowadzenia podatku senator Carlos Caserio, który był w komisji przygotowującej jego wprowadzenie. Podkreślił on, że danina będzie miała jednorazowy charakter.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Podatek ma umożliwić pozyskanie państwu 3,7 mld dol. Wszystkie te środki mają zostać przeznaczone na zakup materiałów medycznych i sprzętu, wsparcie dla małych i średnich firm oraz studentów i biednych.

Czytaj także: Pandemia w Rosji przyspiesza – kolejny rekord

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz