Macron publicznie zażądał nałożenia sankcji na Polskę, a także stawiał w jednym rzędzie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Rosji Władimira Putina.

Polski prezydent podczas rozmowy w „Gościu Wiadomości” TVP Info oświadczył: Jeżeli chodzi o kandydata na prezydenta Francji Macrona, to biorąc pod uwagę jego wypowiedzi, to jeżeli wygra wybory prezydenckie, będzie musiał zacząć pracować nad tym, aby Polska odzyskała zaufanie do niego i Francji.

Prezydent tłumaczył w rozmowie również swoją dzisiejszą deklarację ws. referendum na temat ewentualnych zmian w konstytucji, wskazując, że społeczeństwo powinno się w tej sprawie móc wypowiedzieć, może się wypowiedzieć w formie referendum.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Emanuel Macron podczas kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich, aby zniechęcić do głosowania na kandydatkę Frontu Narodowego Marine Le Pen wskazał na jej, jak określił, przyjaciół i sojuszników. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są zwolennicy otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamią wiele swobód demokratycznych, a więc łamią zasady demokracji – powiedział liberalny kandydat.

 

Wcześniej Macron zapowiedział, możliwość nałożenia na Polskę sankcji za naruszanie jej wszelkich zasad Unii. Nie możemy mieć takiej Europy, w której (…) gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry – w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych – to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic. – powiedział liberalny kandydat.

kresy.pl / wpolityce.pl / tvp.info

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz