Na prośbę USA najnowsza wersja samobieżnej artylerii 155 mm z rodziny Jugoimport-SDPR zostanie wysłana na próby strzelania, gdzie zostanie przetestowana przez Siły Zbrojne USA na strzelnicy wojskowej w Arizonie – poinformował 7 kwietnia producent.

Jak poinformował 7 kwietnia Jugoimport-SDPR, na prośbę USA do kraju zostanie wysłana najnowsza wersja samobieżnej artylerii 155 mm, gdzie zostanie przetestowana przez Siły Zbrojne USA na strzelnicy wojskowej w Arizonie. Jeśli wykaże lepsze właściwości niż podobne systemy artyleryjskie innych wybranych producentów, to jest szansa, że ​​serbski system artyleryjski zostanie wprowadzony do sił zbrojnych USA.

“W dniu dzisiejszym przeprowadzono strzelanie próbne, demonstrując osiągi samobieżnej haubicy działowej Nora B-52 M 21, która jest zmodyfikowaną wersją Nora B-52 M 15” – poinformował producent.

Haubica „Nora” to samobieżna haubica 155 mm przeznaczona do wsparcia ogniowego jednostek. Wsparcie ogniowe uzyskuje się poprzez silne, nagłe i szybkie ostrzeliwanie celów o znaczeniu taktycznym, operacyjnym i strategicznym na długich dystansach.

Podstawową bronią haubicy samobieżnej jest działo 155 mm wbudowane w wieżyczkę, a bronią pomocniczą karabin maszynowy 12,7 mm. Najnowsza wersja “Nory” posiada skomputeryzowany system kierowania ogniem, a także automat ładujący, ale także dodatkowe miejsce w ciężarówce na kolejne 24 pociski.

Działo samobieżne „Nora-B52 M 21” zapewnia dobrą mobilność w terenie i po drogach, transport operatorów uzbrojenia, a także trzy tryby działania (automatyczny, półautomatyczny i ręczny). Liczba członków załogi haubicy wynosi pięć osób, a mianowicie dowódca, działonowy, kierowca i dwóch operatorów.

„Nora” to nowoczesny system uzbrojenia artyleryjskiego. Armatohaubice samobieżne „Nora” są z powodzeniem wykorzystywane w armii serbskiej, a duża liczba dział samobieżnych „Nora” jest produkowana i dostarczana na rynki zagraniczne wraz z towarzyszącymi im pojazdami i sprzętem logistycznym, dowodzenia i rozpoznania.

Zobacz też: Serbia zamówiła bojowe wozy piechoty Lazar 3

Kresy.pl/Yugoimport.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply