Władze edukacyjne New Jersey rozpowszechniają konspekt, który oskarża Polaków o współudział w holokauście.

Departament Edukacji stanu New Jersey umieścił na swojej stronie internetowej konspekt do lekcji historii, który rozpowszechnia fałszywe informacje na temat Polski, szkalujące nasz kraj. W dokumencie czytamy m.in., jakoby „Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa”, „w latach 30. antysemityzm władz nasilił się szczególnie w Niemczech, Polsce i Rumunii”. Dowiadujemy się również ze zdumieniem, że „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.Czytając konspekt, możemy poznać także historię kilku węgierskich Żydów, którzy ocaleni z holokaustu próbowali wrócić do ojczyzny z terytorium Polski. Zgodnie z ich relacją podczas tułaczki nie mogli liczyć na „bardzo niegościnnych” Polaków, za to bardzo pomocni mieli się okazać Niemcy i Rosjanie.

Konspekt, o którym mowa, został przygotowany przez ucznia liceum w Millburn, ale edytowała go i zatwierdziła New Jersey Commission on Holocaust Education. Umieszczono go następnie na stronie stanowego Departamentu Edukacji, w ten sposób rozpowszechniając nieprawdzie informacje o historii Polski i jej roli w czasie II wojny światowej.

Jak donosi portal Polish Daily News, sprawą zajął się już Frank Milewski, prezes jednego z oddziałów Kongresu Polonii Amerykańskiej. „Zawarte tam błędy i nieścisłości z łatwością wprowadzić mogą uczniów w błędne przekonanie oraz sprawić, że niesłusznie nabiorą oni uprzedzeń do Polski oraz społeczności polsko-amerykańskiej” – pisze Milewski do Davida C. Hespe, który pełni obowiązki komisarza edukacji w New Jersey. Następnie wylicza fałszywe tezy zawarte w konspekcie.

„Nasz Dziennik”

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaroslaus :

    To wszystko jest wina żydostwa. Oni są jak rak. Wystarcz, że w jakiejś instytucji jest ich kilku a zaraz robi się ich chmara. Są jak trucizna. Możecie wierzyć w każdy bullszit jaki wam wciskaną, ale wystarczy spojrzeć choćby na liczby studentów przyjmowanych na Harvard i inne uniwersytety Ligi Bluszczowej. Są to wielkości dramatyczne. Plugawe żydostwo jest bezprecedensowo nadreprezentowane. Ponadto infekują oni zawsze katedry historii, prawa i politologii – czyli te dziedziny, które mogą wykorzystać do kłamstwa i manipulacji. To samo jest z sądownictwem – nawet w sądzie najwyższym USA upchali swojego parcha, a stanowią oni przecież jedynie 1,5% populacji. Później są media, banki i ogólnie handel. Ale jest nadzieja. Kiedy świat, ale musi być to już cała Zachodnia Cywilizacja – obudzi się i zacznie rozwiązywać problem żydowski, rozpierzchną się jak szczury. Ale wtedy już nikt im nie pomoże, nikt nie będzie już takim „frajerem”, jak mówi zdRadek. Tu są dane o uniwersytetach dla znających angielski. http://davidduke.com/jewish-racist-discrimination-against-better-qualified-students-at-harvard/