Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie organizuje w poniedziałek obchody „Dnia Zwycięstwa” na cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury.

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie wystosowała w czwartek zaproszenie na organizowane przez siebie obchody „Dnia Zwycięstwa” 9 maja na cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury.

„Z okazji 77. rocznicy Zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 w dniu 9 maja br. o godz. 12.00 w Warszawie odbędzie się ceremonia złożenia wieńców i kwiatów na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury, w ramach której zostanie przeprowadzona akcja «Nieśmiertelny Pułk». Zaprasza się uczestników dorosłych, zbiórka jest o godz. 11.30” – czytamy.

Zobacz też: Parada z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie bez zagranicznych przywódców

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Radio Zet otrzymało komentarz od rzecznik Urzędu m. st. Warszawy Moniki Beuth-Lutyk: „Ambasada nie musi zwracać się do miasta o zgodę na tego typu uroczystość, nie możemy wydać żadnego zakazu jej zorganizowania. Wiemy od MSZ, że takie wydarzenie jest planowane, powiadomiliśmy służby, konkretnie Komendanta Stołecznego Policji i od ich oceny będzie zależało, czy będą tam np. patrole policji”.

Informacje władz Warszawy wywołało reakcję internautów, którzy przypominają decyzję o zakazie Marszu Niepodległośc.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz