Ambasada Polski złożyła petycję ws. tendencyjnych i fałszywych informacji, jakie pojawiły się w amerykańskich mediach w związku z Marszem Niepodległości.

Ambasada Polski w Stanach Zjednoczonych umieściła w piątek na swojej stronie oświadczenie, w którym podkreśla, że informacje o Marszu Niepodległości przekazywane przez amerykańskie media nie był rzetelnie.

Po Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie, wiele amerykańskich mediów przekazało informacje, które były tendencyjne, a w niektórych przypadkach nawet fałszywe – można przeczytać w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: UE zażąda od Polski potępienia „ksenofobicznego i faszystowskiego” Marszu Niepodległości?

Z tego powodu, w związku z publikacjami ambasada RP w Waszyngtonie złożyła petycję, wskazując na media, które w wyjątkowy sposób zniekształciły obraz wydarzeń w Warszawie, a tym samym przedstawiły obraz Polski, który jest nieprawdziwy i szkodliwy dla blisko 40 milionów obywateli i milionów Polaków żyjących w USA i innych krajach na całym świecie. Dotyczy to przede wszystkim materiałów jakie ukazały się w „The Wall Street Journal” i na stronie telewizji CNN.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ambasada Polski podkreśla, że obecność niepożądanej niewielkiej grupy lub jednostek jest godna potępienia, ale nie reprezentuje całego zgromadzenia.

Polscy dyplomaci stanowczo odcięli się od słów, jakie padły w CNN – Polski rząd podsycił atmosferę nietolerancji i ksenofobii. Ambasada Polski chce zaktualizowania treści zawartych w publikacji CNN, podkreślając, że polskie władze skrytykowały tego typu incydenty jakie miały mieć miejsce podczas marszu 11 listopada.

Wcześniej, w czwartek, dziennik „Wall Street Journal” umieścił częściowe sprostowanie i wyjaśnienie dotyczące swojej relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. „WSJ” przyznał, że błędnie napisano, iż na moście w Warszawie pojawił transparent z napisem „módlmy się za islamski holokaust”. Gazeta przyznała, że taki napis pojawił się na wiadukcie w Poznaniu, jednak nie dodała, że miało to miejsce dwa lata temu.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz