W środę co najmniej 15 osób zginęło z powodu stratowania przez kilkutysięczny tłum przed budynkiem konsulatu Pakistanu w Dżalalabadzie (wschodni Afganistan). Tłum oczekiwał na wizy.

Co najmniej 15 osób zginęło stratowanych przez kilkutysięczny tłum przed budynkiem konsulatu Pakistanu w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu – poinformowała w środę agencja „Reuters”. Zebrani ludzie oczekiwali na wizy do Pakistanu.

„Osoby ubiegające się o wizę przepychały się, by zabrać swój żeton … tłum wymknął się spod kontroli, co doprowadziło do paniki” – powiedział w rozmowie z Reuterem afgański urzędnik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Stałem w kolejce przez całą noc, ale w pewnym momencie ludzie wpadli w złość i zaczęli naciskać, wielu z nas upadło na ziemię” – powiedział jeden z oczekujących przed budynkiem w rozmowie z agencją.

11 z 15 ofiar śmiertelnych to kobiety. Kilkanaście osób odniosło także rany, m.in. osoby starsze.

Miejscowe władze informowały, że przed konsulatem Pakistanu zebrał się ponad trzytysięczny tłum. Zgormadzeni ludzie oczekiwali na żetony, które są potrzebne aby uzyskać wizę do Pakistanu.

Granica pomiędzy obydwoma krajami została ponownie otwarta w sierpniu. Nastąpiło to po miesiącach restrykcji, wprowadzonych z powodu pandemii Covid-19. Pakistańskie placówki dyplomatyczne w Afganistanie zmagają się od tamtej pory z ogromnym popytem na wizy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Specjalny wysłannik USA zawarł porozumienie z Talibami

Ambasada Pakistanu w Kabulu wydała oświadczenie, w którym wyraziła „głęboki żal i smutek”. Zdaniem pakistańskich urzędników władze afgańskie były odpowiedzialne za zebranie tłumu w niewłaściwym miejscu.

reuters.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz