LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku – powiedział w wywiadzie dla “Naszego Dziennika” metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił wywiadu „Naszemu Dziennikowi”. Rozmowa dotyczyła m.in. ideologii LGBT. Zdaniem metropolity krakowskiego, ona „podważa wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara”.

„LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn” – tłumaczy w rozmowie z „ND” abp Jędraszewski.

 

Hierarcha zaznacza, że „jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność”.

– Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy – ocenia arcybiskup, którego zdaniem obecnie również w podobny sposób manipuluje się słowami, hasłami i za pomocą internetu. – Różnica jest taka, że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki, dzięki którym mogą mieć ogromny wpływ na ludzi.

Abp. Jędraszewski konsekwentnie i zdecydowanie wypowiada się na temat ideologii LGBT, przy czym największy rozgłos zyskały jego wypowiedzi z 1 sierpnia br. Jak pisaliśmy, w homilii podczas Mszy Św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, metropolita krakowski powiedział, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Według relacji portalu archidiecezji krakowskiej, słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami. Wzbudziły one jednak oburzenie działaczy LGBT, a także polityków lewicowych i liberalnych. Podobnie zareagowali też niektórzy dziennikarze i komentatorzy centroprawicowi oraz konserwatywno-liberalni, m.in. związani z dziennikiem „Rzeczpospolita”, jak również środowiska tzw. katolików otwartych, liberalnych katolików i nowej lewicy katolickiej. Dominikanin o. Paweł Gużyński namawiał w mediach społecznościowych do wysyłania listów do abp. Jędraszewskiego z wezwaniem do podania się przez niego do dymisji. Przełożeni o. Gużyńskiego ukarali go za to trzytygodniową pokutą w jednym z klasztorów kontemplacyjnych. Nagranie z homilią hierarchy na kanale Radia Maryja zostało też na kilka dni zablokowane przez serwis YouTube z powodu „szerzenia nienawiści”. Później serwis przywrócił nagranie twierdząc, że podjętą „błędną decyzję”.

Przeczytaj: Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie symulacji zabójstwa abp. Jędraszewskiego

Miesiąc temu podczas Mszy św. w 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mówił w kazaniu o jej przyczynach i skutkach, zwracając uwagę na nowe wyzwania i zagrożenia stojące obecnie przed Polską, „nie tyle polityczne, co kulturowe”.

– Jesteśmy w obliczu nowych wyzwań, trudności i zagrożeń. Nie tyle politycznych, co kulturowych. Znowu trzeba nam bronić Polski i Europy, a także wracać do fundamentów prawdziwego, autentycznego humanizmu, który zawsze był naszą ostoją. Zrąb tego humanizmu tworzą cztery słowa: Bóg, osoba ludzka, rodzina, naród – powiedział duchowny.

Nasz Dziennik / dorzeczy.pl / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. SyoTroll
    SyoTroll :

    Zgadzam się, “że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki, dzięki którym mogą mieć ogromny wpływ na ludzi”. I nie ma znaczenia czy dany ideolog jest funkcjonariuszem partyjnym, tęczowym “neomarksistą” czy funkcjonariuszem kościoła, jak arcybiskup. Bóg dał ofertę ludzkości ofertę powrotu do więzi z nim, można z niej skorzystać albo nie.