48-letni obywatel Ukrainy potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 67-letnią mieszkankę Pułtuska. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła. Kierujący był trzeźwy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w ostatni piątek po godz. 14 na ul. Daszyńskiego w Pułtusku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym Mercedesem z naczepą, 48-letni obywatel Ukrainy (mieszkaniec Warszawy) potrącił przechodzącą przez oznaczone przejście dla pieszych 67-letnią mieszkankę Pułtuska. Poszkodowana została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie, gdzie na skutek poniesionych obrażeń zmarła.

Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej. Ruch w pobliżu przejścia dla pieszych, na którym doszło do wypadku, przez wiele godzin odbywał się wahadłowo.

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Czytaj także: Pijany Ukrainiec z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów uderzył w płot prywatnej posesji. Miał ponad 3 promile

mazowiecka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply