176 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę ujawnili 27 czerwca funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Narewce 22 cudzoziemców wbrew przepisom przeprawiło się przez rzekę graniczną Narew. Z kolei w okolicach Placówki SG w Płaskiej 2 osoby pokonały wpław rzekę Wołkuszankę. Kolejne 2 osoby próbowały przeprawić się przez rzekę Świsłocz, lecz na widok polskich patroli wróciły na Białoruś. Ostatniej doby nielegalnie na terytorium Polski próbowali przedostać się między innymi obywatele: Syrii, Afganistanu, Erytrei, Indii, Iranu, Turcji, Bangladeszu.

Pozostałe zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach ochranianych przez Placówki SG: w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i w Mielniku.

W nocy z 26 na 27 czerwca funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży, wspólnie z policjantami z Hajnówki, ratowali obywatelkę Erytrei, która nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę. O pomoc w dotarciu do kobiety poprosili aktywiści – podkreśla SG.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w środowym komunikacie. “Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży otrzymali informację telefoniczną od policjantów z Hajnówki, że w rejonie działania placówki SG prawdopodobnie znajduje się cudzoziemka, która potrzebuje pomocy. We wskazane miejsce został wysłany patrol Straży Granicznej. W okolicy miejscowości Sacharewo funkcjonariusze SG natrafili na obywatela Polski, który poinformował, że posiada współrzędne miejsca przebywania poszukiwanej cudzoziemki. Po dotarciu do wskazanej lokalizacji okazało się, że czekały tam już 4 inne osoby, w tym dwóch fotoreporterów. Jedna z nich przekazała informację służbom, że słyszała odgłosy wydawane przez kobietę, ale nie była w stanie jej zlokalizować” – czytamy.

Przeczytaj: Ochojska otworzyła w PE wystawę oczerniającą Polskę. Chodzi o imigrantów

SG informuje, że wspólnie przeszukiwano teren. “Ciche jęki poszkodowanej usłyszał funkcjonariusz Straży Granicznej. Kobieta została odnaleziona, ale kontakt z nią był już utrudniony. Wezwano służby ratunkowe. Cudzoziemkę wyniesiono z trudno dostępnego terenu, następnie została zbadana przez lekarza i zabrana do szpitala, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo” – podkreślono w komunikacie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply