W trakcje trzech minionych dni (10-12.03.2023 r.) ujawniono 121 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano również siedmiu pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak przekazała służba prasowa Straży Granicznej, w trakcie minionego weekendu ujawniono 121 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano również siedmiu pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Interwencje prowadzili funkcjonariusze z Placówek SG w Krynkach, Bobrownikach, Narewce, Mielniku, Białowieży, Czeremsze i Michałowie. W piątek odnotowanych zostało 71 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w sobotę 11, a w niedzielę takich zdarzeń było 39. Ujawnieni obcokrajowcy pochodzili z Egiptu, Syrii, Tadżykistanu, Jemenu, Etiopii i Somalii.

W piątek w rejonie Krynek polski patrol zarejestrował moment w którym służby białoruskie, podwiozły grupę 15 cudzoziemców pod rzekę graniczną Świsłocz i monitorowały jej nielegalne przekroczenie.

W niedzielę zatrzymano ponadto siedmiu kurierów. Trzech obywateli Mołdawii zatrzymanych zostało w okolicy Krynek, a obywatel Uzbekistanu w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Białowieży. Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali natomiast dwóch obywateli Ukrainy i Polaka.

Niemal codziennie Straż Graniczna zatrzymuje też tzw. kurierów, którzy przewożą nielegalnych imigrantów przez terytorium RP.

Z danych, które Straż Graniczna przesłała portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych jest najwięcej Ukraińców i Gruzinów. Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Zobacz także: Niemiecka gazeta: Polacy są społeczeństwem morderców

[krsey_casual]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz