Służby białoruskie ciągle aktywnie uczestniczą w nielegalnym przekraczaniu granicy z Polską przez grupy migrantów – zwraca uwagę Straż Graniczna. W sobotę SG opublikowała nagranie, które pokazuje próbę sforsowania przez cudzoziemców rzeki Świsłocz. W tle widać samochody białoruskich służb mundurowych, a także białoruskich funkcjonariuszy.

W sobotę Straż Graniczna opublikowała nagranie, które pokazuje próbę sforsowania przez cudzoziemców rzeki Świsłocz. Trwający 40 sekund materiał pokazuje migrantów z pontonem, a w tle samochody białoruskich służb mundurowych oraz białoruskich funkcjonariuszy. „Służby białoruskie ciągle podwożą cudzoziemców pod granicę, wyznaczają im miejsce do jej przekroczenia, dają narzędzia do cięcia concertiny. W rejonie #PSGKrynki 15os. (12 ob. Afganistanu i 3 ob. Syrii) przekroczyło rzekę graniczną Świsłocz, wykorzystując do przeprawy pontony” – podkreśla SG. 

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że poprzedniej doby 71 cudzoziemców usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Najwięcej prób odnotowano na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku. Granicę usiłowało przekroczyć tam nielegalnie 27 osób. To obywatele Syrii, Etiopii, Jemenu, Afganistanu. Z kolei 15 os. pokonało rzekę graniczną Świsłocz pontonem.

Niemal codziennie Straż Graniczna zatrzymuje też tzw. kurierów, którzy przewożą nielegalnych imigrantów przez terytorium RP.

Z danych, które Straż Graniczna przesłała portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych jest najwięcej Ukraińców i Gruzinów. Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Zobacz także: Niemiecka gazeta: Polacy są społeczeństwem morderców

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz