​Policja uderza w mafię śmieciową na południu Polski

We wtorek nad ranem policja zatrzymała 11 osób powiązanych z mafią śmieciową i firmami, które zajmowały się wielkim procederem wywozu i składowania niebezpiecznych odpadów na Śląsku i w Małopolsce.

W wyniku wielkiej akcji zorganizowanej przez policję w Małopolsce i na Śląsku, we wtorek nad ranem zatrzymano 11 osób powiązanych z mafią śmieciową i firmami, które zajmowały się wywozem i składowaniem niebezpiecznych odpadów. O sprawie poinformowało RMF FM.

Niebezpieczne odpady, takie jak chemikalia, które często były silnie toksyczne i rakotwórcze, najpierw składowano w wynajętych wcześniej magazynach, głównie na terenach Śląska, ale też w Małopolsce. Wynajmowano je na tzw. firmy słupy, rejestrowane np. przez osoby bezdomne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Gdy niebezpieczne chemikalia zostały już przejęte, kontakt z firmą się urywał. Poszczególne gminy musiały w takiej sytuacji same radzić sobie z utylizacją niebezpiecznych odpadów.

Według RMF FM, funkcjonariuszom policji udało się dotrzeć do firmy Clif z podkrakowskiej Skawiny. Przedsiębiorstwo to zajmowało się składowaniem i utylizacją materiałów niebezpiecznych. Dostępne informacje dają podstawy do uznania, że firma mogła pozostawić aż kilkadziesiąt tysięcy ton groźnych chemikaliów w kilkunastu miejscach.

Policyjna akcja trwa od wczesnych godzin rannych. Zaangażowano też antyterrorystów, którzy wciąż przeszukują kilkadziesiąt miejsc, zarówno hale magazynowe, jak również mieszkania prywatne.

Przeczytaj: Udaremniono nielegalny wwóz do Polski 65 ton odpadów z Europy Zachodniej

Czytaj również: Nielegalne odpady przywiezione do Polski wracają do Wielkiej Brytanii

rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz