Historia moich kontaktów z Marcinem Reyem zaczęła się w momencie, gdy rozpoczął opisywanie mojej osoby oraz działalności na stronie Rosyjska V kolumna w Polsce. Chociaż nigdy nie widziałem go osobiście, nasze kontakty były wyjątkowo intensywne. Czytelnik zada w tym miejscu pytanie, jak to możliwe, skoro Rey usiłował mi na wszelkie sposoby zaszkodzić, powinienem raczej unikać kontaktu. Tymczasem, odwinięcie się Reyowi i ukazanie go jako mało wiarygodnego komedianta wymagało zaskarbienia sobie jego sympatii. Sympatii nie do mnie, ale do mojej zmyślonej tożsamości, którą teraz urbi et orbi na świadectwo Reyowi ujawniam.

Wielokrotnie cytowany przez rzekomo poważne media Marcin Rey, administrator strony Rosyjska V kolumna na Facebooku, okazał się zręcznym narzędziem w moich rękach, którym posłużyłem się do obalenia zniesławiających insynuacji na mój temat. Ponieważ źródłem tych insynuacji był sam Rey, nie mogłem zaprzeczać im bezpośrednio. Co więcej, nie mogłem im zaprzeczać w żaden sposób. Przez pewien czas trzeba było cierpliwie znosić, iż będzie się „rosyjskim agentem”. Jednak opłaciło się to z nawiązką.

W historii boksu jednym z najbardziej utytułowanych zawodników był niejaki Muhammad Ali. Jego nietypowa taktyka polegała na tym, iż dawał się okładać pięściami przeciwnikowi, aż ten opadnie z sił. Wtedy Ali wyprowadzał kilka mocnych ciosów i nokautował przeciwnika. Nie porównując się w żaden sposób do pięściarza, ośmielę się tylko porównać swój sposób postępowania z Reyem do wspomnianej taktyki. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Nawiązując przez troll-konto kontakt z facebookową stroną Rosyjska V kolumna w Polsce szybko wraz z administrującym nią Reyem przeszliśmy do kontaktu mailowego. Rey używał maila [email protected]. Ja posługiwałem się kontem [email protected]. „Będąc” Michałem Hondą podawałem się za znajomego Marcina Skalskiego, który wie o nim nadspodziewanie dużo. Dorzucałem więc do pieca, wysyłając różnego rodzaju zdjęcia (na niektórych celowo zaznaczając się strzałką, tak ulubioną przez Reya jako administratora RVKwP) czy to z meczów Polonii Wilno, czy to z Węgier (gdzie moje kontakty z „prorosyjskim Jobbikiem” były jednym z argumentów na rzecz agenturalności), czy to z innych wydarzeń. Jak widać na screenie poniżej, Rey niekiedy w całości przejmuje stosowaną przeze mnie retorykę. W ten sposób stałem się chyba pierwszym w historii rosyjskim agentem na podstawie donosu na samego siebie ☺ Zamieszczam poniżej screenY korespondencji z Reyem, kryjącym się po mailem [email protected], aby Czytelnik widział chronologię – post na RVKwP ukazał się po wysłaniu przeze mnie maila o podobnej treści do Reya. ZOBACZ POSTY I KORESPONDENCJĘ Z REYEM NA KILKU SCREENACH PONIŻEJ:

Spreparowany przez samego siebie donos podchwycił jako dowód na moją agenturalność niesławny Przemysław Żurawski vel Grajewski – człowiek, któremu polski podatnik płaci jako urzędnikowi MSZ i którego rzekome kompetencje mają predysponować do roli oczu i uszu Państwa Polskiego. Tymczasem, jak się okazuje, jest to człowiek niemal tak naiwny jak sam Rey. Dzięki donosowi na samego siebie stałem się nawet dla Ż vel G „znanym moskalofilem” 😉 Przejdźmy jednak dalej.

SCREEN PÓŹNIEJSZEGO POSTA Z ROSYJSKIEJ V KOLUMNY W POLSCE STWORZONY PRZEZ REYA NA PODSTAWIE PRZESŁANYCH MU PRZEZE MNIE INFORMACJI I ZDJĘĆ (PORÓWNAJ PODKREŚLONE I ZAZNACZONE STRZAŁKAMI TREŚCI):

KOMPROMITACJA ŻURAWSKIEGO VEL GRAJEWSKIEGO:

W celu sprowokowania Reya i jeszcze większego wyczulenia na osobę niżej podpisanego, jako Michał Honda uprzedziłem go o akcji plakatowania Ukraińskiego Świata w Warszawie ZOBACZ SCREEN POWYŻEJ Z 1 LISTOPADA INFORMUJĄCY O AKCJI PLAKAOWANIA. Żeby zdobyć jego jeszcze większe zaufanie jako wspomniany Michał Honda, akcja musiała dojść do skutku. Tak też się stało.

Rey przekonał się, że Honda jest całkowicie wiarygodnym i wtajemniczonym znajomym Skalskiego. Ukraiński Świat to miejsce, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Otwarty Dialog, która blisko współpracuje z Reyem. Dając się ująć policji w pobliżu Ukraińskiego Światu z żartobliwym, choć działającym na nerwy osobom pokroju Reya, plakatem „TAK dla przyłączenia Ukrainy do Polski”, miałem już niemal stuprocentową pewność, że Rey będzie wiedział od swoich ukraińskich przyjaciół o moim, Marcina Skalskiego, udziale w akcji. Wówczas dobrze już prosperujący Michał Honda mógł przystąpić do dzieła zniszczenia i zacząć wysyłać skaperowanemu Reyowi informacje dla odmiany fałszywe, a na koniec ujawnić swoją tożsamość, co z przyjemnością w imieniu „Michała” czynię. Zapraszam więc do lektury dalszej części tekstu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińscy dziennikarze proponują przyłączenie Ukrainy do Polski

Rey długo milczał i przez pewien czas zachodziła obawa, że zaniechał swojej – jak się okazuje – zgubnej dla siebie działalności paszkwilanta. Jednak jako człowiek prawdopodobnie dość słabo skrywający emocje ujawnił on swoją obsesję na punkcie Marcina Palade, „ukrainofoba” świeżo zatrudnionego przez nową ekipę rządzącą w Polskim Radiu. Zaświtała mi w głowie myśl, że mam Reya w garści. Nadszedł czas, gdy można wyprowadzić ciosy.

Marcin Rey uwierzył w treść spreparowanego w programie Photoshop screena z rzekomej wymiany zdań na Facebooku między mną a Marcinem Palade. Dla Reya było to potwierdzenie podsuniętej mu, całkowicie zmyślonej informacji, że Marcin Palade chce zatrudnić „rosyjskiego agenta” Skalskiego Polskim Radiu. Obsesja na punkcie Palade, któremu Rey poświęcił trzy posty pod rząd na Rosyjskiej V kolumnie w Polsce, okazała się dla samozwańczego tropiciela agentury fatalna w skutkach. ZOBACZ CZTERY SCREENY PONIŻEJ:

SPREPAROWANY POST NA FACEBOOKU, NA KTÓRY DAŁ SIĘ NABRAĆ REY:

TWORZENIE POSTA, NA KTÓREGO DAŁ SIĘ NABRAĆ REY, W PHOTOSHOPIE:

MANIPULOWANIE W PHOTOSHOPIE POSTEM, NA KTÓRY DAŁ SIE NABRAĆ REY:

Pogłoskę podchwyciła poinformowana przez Reya (nikt inny nie otrzymał tej zmyślonej informacji) Fundacja Otwarty Dialog ZOBACZ PIERWSZY SCREEN PONIŻEJ, która zgodnie z przewidywaniami przypomniała sobie o akcji plakatowania, czemu zawdzięczam puszczenie przez nią w eter informacji o moim rzekomym zatrudnieniu w Polskim Radiu. Co więcej, rzetelnością nie popisał się Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej” ZOBACZ DRUGI SCREEN PONIŻEJ, na co dzień pozujący na poważnego dziennikarza, który dał się nabrać jak dziecko, a raczej jak zwykły Rey. W ten oto sposób udało się wykazać, że domorosły tropiciel agentów jest nie tylko postacią w opinii wielu nikczemną, ale też łatwowierną i niewiarygodną – a od teraz prawdopodobnie niewiarygodną także dla własnego środowiska.

Podpuszczenie Marcina Reya nie okazało się szczególnie trudne, wystarczyło tylko zdobyć jego zaufanie, by za prawdę objawioną uznawał najbardziej absurdalną bzdurę, nawet tę spreparowaną w Photoshopie. W przypadku portalu Kresy.pl, poszczególnych członków redakcji, wśród których był także niżej podpisany do stycznia br., i tak była to metoda stosowana przez Reya wręcz nałogowo. Prawdę na temat naszego środowiska pisał on tylko wtedy, gdy wymagała tego konieczność uczynienia z niego „pożytecznego idioty” i gdy źródłem informacji byli sami zainteresowani. Cała reszta jego „ustaleń” ma mniej więcej taką samą wartość merytoryczną, jak posty stworzone w programie graficznym, którym on sam dał wiarę.

Warto postawić pytanie, jaką rzetelność posiada demaskator „Rosyjskiej V kolumny w Polsce”, skoro tak łatwo daje się wodzić za nos, a także ile kłamstw wypuścił do tej pory w eter. O fachowość, tak jak i dobrą wolę, podejrzewać go bowiem nie sposób.

Marcin Napoleon Skalski
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  pro_patria :

  BUHAHAHA tak odchodzi przygupi rezun rey hej hej hej 🙂 Deportować kretyna do umiłowanego, kraiku-bankruta i tak przy okazji zamknąć probanderowską agendę o nazwie fundacja otwarty (powinno być zamknięty) dialog (w tej sytuacji nienawistny monolog). HAHAHAHA to wspaniałe po raz kolejny się upewnić, że upaińcy i ich pomioty to zwykły szlam intelektualny wciąż aspirujący do roli homo neardentalensis … napewno nie sapiens. Smutnym jest fakt, że polscy patrioci muszą szarpać się z tym motłochem we włsnym kraju, zamiast po prostu deportować bydło…

 2. Avatar
  poznaniak74 :

  I to jest doskonałe podsumowanie „działalności’ „znaffcuff” tematyki ukraińskiej w naszym biednym kraju. Takich IDIOTÓW jak opisany Rey jest cała masa, łykają wszystko jak leci (jak przysłowiowe pelikany) co im „przytaszczą” ich ukraińscy „kolesie” (lub „kochasie”). Przyznał to nawet w chwili szczerości , zawiedziony w swej miłości, ukrainofil Maciejczuk…

 3. Avatar
  poznaniak74 :

  I to jest doskonałe podsumowanie „działalności’ „znaffcuff” tematyki ukraińskiej w naszym biednym kraju. Takich IDIOTÓW jak opisany Rey jest cała masa, łykają wszystko jak leci (jak przysłowiowe pelikany) co im „przytaszczą” ich ukraińscy „kolesie” (lub „kochasie”). Przyznał to nawet w chwili szczerości , zawiedziony w swej miłości, ukrainofil Maciejczuk…

 4. Avatar
  lucy75 :

  Jaki swiat (wirtualny) taka bron (wirtualna) – wiecej miejsca na klamstwo, manipulacje, prowokacje niz w prawdziwym zyciu. Choc zabolalo Rey’a jak najbardziej w realu. Ale coz, to niepowazne, jak na publicyste – czyli jednak osobe opiniotworcza – nie spotkac sie choc raz ze „zrodlem” w realu (w jakiejs zadymionej knajpce, przy piwku albo na laweczce w parku … jak w filmach :-/. Naiwnosc na poziomie … portali randkowych 🙂

  • Avatar
   leszek1 :

   Tak. W wirtualnym swiecie klamstwo goni prowokacje, Troll siedzi na agencie. Slowa nic nie znacza.
   Ten swiat jest do tego stopnia sparszywialy, ze prowokator chlubi sie swoimi klamstwami i oczekuje pochwal za swoje podstepne czyny. Przepraszam, ale nie znosze klamcow, prowokatorow i szantarzystow. Nie potrafie zaakceptowac ich czynow. Podlych, oszukanczych i podstepnych metod.

   • Avatar
    lucy75 :

    Klamstwo pozostaje zawsze klamstwem, prowokacja zawsze prowokacja. Osobiscie, szantazem (tak jak hipokryzja) absolutnie sie brzydze. A manipulacja? Obawiam sie, ze wszyscy jestesmy – mniej czy wiecej – manipulowani :-/ Chwyt Skalskiego nie byl na pewno „wysokiego lotu” – jak sie nie zgodzic z twoja ZDROWA reakcja?! – ale upieram sie, ze Rey powinien uwazac na to skad czerpie wiadomosci. To absolutnie nieprofesjonalne, powielac co jakis typ, ktorego nawet na oczy nie widziales (!) ci opowiada. Nie wiem czy jasno sie wyrazilam … przepraszam, musze konczyc bo z pracy stukam, a maile w tym czasie wskakuja :-0 …

    • Avatar
     leszek1 :

     Lucyna. Zadne scierwo dziennikarskie nie jest zainteresowane w dociekaniu wiarygodnosci jakichkolwiek zrodel poniewaz sam jest niewiarygodny publikujac „zaklamane swoje racje”.
     Natomiast prowokator kojarzy mi sie z alfonsem, ktory uwodzi kobiete tylko po to, by pozniej odnosic z tego takie czy inne korzysci.

     • Avatar
      lucy75 :

      To „Lucyna” to ze zdenerwowania, mnie „posadziles na miejsce”-) (Lucy od Lucjana od Lucjan, niech sie powtorze) Ale to niewazne 🙂 Leszek, chwycilam od twojego pierwszego postu, co na temat Rey/Skalski myslisz. Nie trzeba mi wykladac lopata, w teoriach mesko-damskich (o prowokatorach), doskonale wiem o co ci chodzi i naprawde cenie twoje opinie! Poniewaz czuje, ze skoczyles troche na mnie jakbym sie nazywala Skalski to Ci powiem. Moja ocena tego jest taka: Z tego co zrozumialam, to Rey najpierw szkalowal Skalskiego. W sieci. Internet to nie swiat gumisi, trzeba uwazac. Skalski sie zdenerwowal i postanowil go wsypac. Owszem, klamal, prowokowal, manipulowal, wrecz falszowal (!) – nawet nie wiem czy to nie jest karalne (?!). Ale swiat wirtualny z zasady jest klamstwem bo to nie real. Ile jest falszywych kat? Ile przerobek photoshopow? Jako uzytkownik Internetu, doskonale wiesz, jak trzeba zachowac „zimna glowe” w tym wszystkim. Powazny dziennikarz nie powinien wylacznie z tego czerpac wiadomosci. A Rey, dalej sobie w dobre powielal :-/ i powielal :-/ „Scoop” za „scoopem”! Bez rzetelnego sprawdzenia skad te ” scoopy” ma :-/ I tak go Skalski chwycil. Ucieszyl sie chlopak i opublikowal co opublikowal. Moim zdaniem, drogo za to zaplaci – bo jesli juz mowa o dziennikarstwie – to podkopalo wiarygodnosc Rey’a, ze naiwny ale i Skalskiego, ze kombinator. Tak ja to widze. Milego dnia, Lucy 🙂 / a dla rozluznienia atmosfery, polecam film 99F rez. Jan Kouen – nie nowosc ale zawsze dobry :-))) – o manipulacji, klamstwach i Photoshop w swiecie reklamy.

 5. Avatar
  wlkp :

  „a on mi ukradł łopatkę, a łopatka nie była zielona, tylko niebieska…” – takie trochę zabawy z piaskownicy, żeby udowodnić, że ktoś zacietrzewiony ideologicznie łapie się każdej mniej lub bardziej prawdopodobnej informacji, żeby udowodnić swoje tezy. Pytanie, czy administratorzy tego profilu, będą potrafili przyznać się do błędu i przeprosić – jak to się niejednokrotnie zdarzało redakcji Kresów ( flaga wychwalająca banderę we Wrocławiu – photoshop, lipne słowa przysięgi azova, bójka ruskich z bezowymi w niemczech itd.) A tak na marginesie – red.Skalski widać lubi ruskie chóry z monastyrów, szczególnie jak słuchają ich ( ale to pewnie insynuacja ) Wielcy Przywódcy Narodu Moskiewskiego ( pierwsze screeny – otwarte zakładki )

 6. Avatar
  greg :

  Odmóżdżeni, bezwolni, służalczy, koniunkturaliści, politykierzy i zwykłe permisywne cioty, w prowadzeniu JAKIEJKOLWIEK niezależnej, podmiotowej polskiej polityki, (której wyznacznikami są PRAWDA, a w szczególności prawda historyczna, a nie tzw. polityczna) oraz polska, bazująca na naukowych i uznanych w społeczności międzynarodowej podstawach, narracja historyczna i racja stanu) będą się zawsze dopatrywali sprzyjania czyimś interesom, a nawet agentury, bo w ich tępych, służalczych łbach się nie mieści, że Polska, 38-milionowy, o ponad 1000-letniej wspaniałej historii, 2. po Rosji autonomiczny słowiański kraj na świecie (z takimż rozprzestrzenieniem swojego języka), może prowadzić własną, podmiotową i niezależną od żadnego innego państwa politykę. Tym demaskują swoją miałkość intelektualną oraz niezdolność do wybicia się na podmiotowość, i to właśnie dyskawalifikuje ich w dyskursie i życiu publicznym. Tacy to „odrzut pozagatunkowy” i miernoty, a nie żadni polscy patrioci.