W lipcu spodziewaliśmy się sporych spadków w związku z blokowaniem naszych postów na Facebooku oraz z powodu wakacyjnego obniżenia statystyk. Wbrew naszym obawom Czytelnicy portalu Kresy.pl po raz kolejny dowiedli, że możemy na nich liczyć. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy dokładnie 13 398,22 PLN. Dziękujemy!

Przed nami jednak najtrudniejszy miesiąc w roku. W sierpniu będziemy zmagać się nie tylko z wakacyjnym spadkiem ruchu oraz z obcinaniem zasięgów naszych postów przez największy serwis społecznościowy, ale również z faktem, że nasi dziennikarze muszą udać się na zasłużony wypoczynek. Dwutygodniowy urlop właśnie rozpoczął jeden z naszych kolegów. Zaledwie wróci z wakacji, swój urlop rozpocznie kolejna osoba. Tym sposobem przez cały sierpień będziemy pracować w pomniejszonym składzie, publikując mniejszą ilość materiałów, a co za tym idzie, będziemy dawać naszym Czytelnikom mniej okazji do wynagradzania naszej pracy.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że spadek liczby darowizn w sierpniu jest nieuchronny. Tym bardziej jednak będziemy przypominać o tym, że bez odpowiedzialnych Czytelników nie istnieją odpowiedzialne media. Darmowe dziennikarstwo możliwe jest jedynie w przypadku tabloidów, utrzymujących się z publikowania śmieciowych treści opatrywanych krzykliwymi tytułami lub w przypadku mediów żyjących z rządowych dotacji. Jest wykluczone, byśmy przyjęli którykolwiek z powyższych „modeli rozwojowych”. Dlatego też przypominamy, że każda praca zasługuje na adekwatną, uczciwą płacę. Jeśli nasza praca jest Ci do czegokolwiek potrzebna, prosimy, wyceń ją.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Nasz portal jest obecnie tworzony przez pięcioosobową redakcję. Wydawanie portalu kosztuje nas miesięcznie 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN miesięcznie. Brakujące 13 tys. PLN musi pochodzić od Użytkowników. Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją już dzisiaj.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply