Polacy zamieszkali w Chicago postanowili w oryginalny sposób walczyć o prawdę historyczną o drugiej wojnie światowej, przeciwko zniesławianiu Polski.

Na amerykańskie ulice wyjechała ciężarówka z dużą grafiką umieszczoną na naczepie opatrzoną hasłem #GermanDeathCamp. Akcja odnosi się do nasilonej dyskusji na temat zagłady Żydów w czasie drugiej wojny światowej, jaką wywołała niedawna nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wywołała ona nagonkę przeciw Polsce ze strony elit izraelskich i środowiska żydowskich w USA, w ramach której pojawiły się głosy o współodpowiedzialności narodu Polskiego za tę zagładę.

Z inicjatywy organizacji polonijnych na naczepie jednego z tirów prywatnej firmy transportowej z Chicago pojawiła się grafika mająca uświadamiać Amerykanom kto zorganizował obozy zagłady z czasów drugiej wojny światowej. Na grafice pojawiło się zdjęcie obozu koncentracyjnego Auschwitz wraz z hasłem #GermanDeathCamp oraz „Nie myl mordercy z ofiarą” i „Reparacje wojenne dla Polski”.

„Dzięki inicjatywie podjętej przez polskie środowisko patriotyczne w Chicago ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w najbliższych dniach na drogach USA” – telewizja Polsat News cytuje słowa przedstawiciela Związku Żołnierzy NSZ, koła z Chicago, Arkadiusza Cimocha.

Ciężarówka będzie jeździć po całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz