Polacy zamieszkali w Chicago postanowili w oryginalny sposób walczyć o prawdę historyczną o drugiej wojnie światowej, przeciwko zniesławianiu Polski.

Na amerykańskie ulice wyjechała ciężarówka z dużą grafiką umieszczoną na naczepie opatrzoną hasłem #GermanDeathCamp. Akcja odnosi się do nasilonej dyskusji na temat zagłady Żydów w czasie drugiej wojny światowej, jaką wywołała niedawna nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wywołała ona nagonkę przeciw Polsce ze strony elit izraelskich i środowiska żydowskich w USA, w ramach której pojawiły się głosy o współodpowiedzialności narodu Polskiego za tę zagładę.

Z inicjatywy organizacji polonijnych na naczepie jednego z tirów prywatnej firmy transportowej z Chicago pojawiła się grafika mająca uświadamiać Amerykanom kto zorganizował obozy zagłady z czasów drugiej wojny światowej. Na grafice pojawiło się zdjęcie obozu koncentracyjnego Auschwitz wraz z hasłem #GermanDeathCamp oraz „Nie myl mordercy z ofiarą” i „Reparacje wojenne dla Polski”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Dzięki inicjatywie podjętej przez polskie środowisko patriotyczne w Chicago ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w najbliższych dniach na drogach USA” – telewizja Polsat News cytuje słowa przedstawiciela Związku Żołnierzy NSZ, koła z Chicago, Arkadiusza Cimocha.

Ciężarówka będzie jeździć po całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz