We wsi Przyłuckie (dawniej Kiwerce) niedaleko Łucka na Wołyniu kładą asfalt prosto na śnieg – alarmują mieszkańcy na portalu społecznościowym.

Zdjęcia z remontu drogi zamieściła mieszkanka wsi na lokalnej grupie dyskusyjnej na portalu Facebook. „Wiosną asfalt zejdzie razem ze śniegiem” – komentuje jeden użytkowników portalu.

Wcześniej szef ukraińskiej państwowej agencji dróg „Ukrawtodor” Sławomir Nowak skarżył się, że władze ukraińskich obwodów nie remontują dróg pomimo tego, że otrzymują na to środki.

„Otwarcie powiem, że jestem już trochę zmęczony słuchaniem od gubernatorów narzekań odnośnie dróg państwowego znaczenia, że oni chcą tę albo tamtą drogę, albo chcą więcej środków na remonty. Oni siedzą na środkach przeznaczonych na miejscowe drogi, a dróg nie robią. Powiem im otwarcie: koledzy, zajmijcie się swoją pracą – remontujcie swoje drogi, a my będziemy remontować nasze” – powiedział Nowak Radiu Swoboda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Polska dała Ukrainie 68 mln euro kredytu na remont dróg

Były polski minister transportu wezwał media i słuchaczy do wywierania nacisku na władze obwodów (odpowiedników polskich województw) i sprawdzania, jak wydają oni środki, które mają do dyspozycji.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz