W sobotę 7 marca br. Krzysztof Bosak na konferencji prasowej w Lublinie skrytykował Andrzeja Dudę za przekazanie 2 miliardów złotych telewizji publicznej.

Przed sobotnim spotkaniem z wyborcami, Krzysztof Bosak w rozmowie z lubelskimi mediami skrytykował urzędującego prezydenta za podpisanie ustawy przekazującej dwa miliardy złotych Telewizji Publicznej.

“Przychodzę prosto z wywiadu z jednej z lokalnych rozgłośni, te wszystkie media lokalne nie mogą liczyć na wsparcie” – mówił kandydat na prezydenta. “Te dwa miliardy złotych to jest około dziesięć razy więcej wobec tego co rząd wydaje na polonię, Polaków za granicą, Polaków na kresach”.

Poseł Konfederacji ponownie zaapelował do prezydenta o nie podpisywanie dwóch innych ustaw. Chodzi o “ustawę cukrową” i ustawę OFE. “Rząd pod pretekstem przekształcania oszczędności, chce 15% zabrać do budżetu”.

Według polityka prezydent Duda jest głęboko zakorzeniony w partii rządzącej i nie potrafi postawić się jej przewodnictwu. “Pan prezydent jest zakładnikiem rozgrywek wewnątrz partii rządzącej i nie może być samodzielny i suwerenny” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji, odniósł się także do zwolnienia Jacka Kurskiego z Telewizji Polskiej. “Prezes Kurski jest symbolem propagandowej linii telewizji publicznej, która przestała być telewizją publiczną, zaczęła telewizją rządową” – odpowiadał na pytanie mu zadane. “Zanim tę decyzję ocenimy musimy wiedzieć kto go zastąpi. Zawsze może być jeszcze gorzej proszę państwa”.

Krzysztof Bosak twierdzi, że zarówno premier Morawiecki jak prezydent Duda nie byli entuzjastami Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. “Bynajmniej nie dlatego, że telewizja publiczna była nieobiektywna. Po prostu dlatego, że nie mieli na niego wpływu, ponieważ był całkowicie zależny od prezesa partii rządzącej”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply