Media amerykańskie informują, że Mary Kissel, do niedawna członek redakcji Wall Street Journal, która wielokrotnie i w ostrych słowach krytykowała Donalda Trumpa na Twitterze, została zatrudniona jako doradca sekretarza stanu Mike’a Pompeo ds. polityki i komunikacji strategicznej.

Portal Politico donosi, że zatrudnienie Kissel zaniepokoiło byłych urzędników administracji Trumpa. „Trump straci rozum, gdyby wiedział o tym” – wyznał jeden z nich w rozmowie z portalem. Z kolei inny były członek administracji zauważył, że zatrudnienie Kissel to „”przepis na katastrofę”, ponieważ jest to „mile widziany znak dla wszystkich przeciwników Trumpa i establishmentowych Republikanów zakładających, że są mile widziani w tej administracji”.

Kissel w mocnych słowach krytykowała Donalda Trumpa, m.in w 2016 roku, w trakcie kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, zarzucając mu ignorancję w sprawach międzynarodowych. W pażdzierniku 2016 roku, na przykład, napisała: „Asad i Putin to morderczy dyktatorzy, którzy nie podzielają amerykańskich interesów. Trump ma urojenia w polityce zagranicznej. Przerażająca ignorancja.”

Osoba bliska Pierwszej Rodzinie poinformowała portal Daily Wire, że „John Kelly [szef personelu Białego Domu] i jego kumple starają się, aby ludzie Trumpa nie zostali zatrudnieni, podczas gdy tacy ludzie jak Kissel otrzymują ważne stanowiska. Prezydent nie panuje nad tym statkiem.”

Co ciekawe, sam Trump w marcu 2016 roku nazwał Kissel „nieudacznikiem” z powodu jej ostrej krytyki jego osoby.

Kissel została zatrudniona w Departamencie Stanu 15 listopada.

W odpowiedzi na pytania w tej sprawie, urzędnik Departamentu Stanu oświadczył: „Wpisy w mediach społecznościowych Mary odzwierciedlały jej rolę jako członka redakcji Wall Street Journal. Jak powiedziała wcześniej, gdy zadano jej podobne pytania, jej praca polegała na analizie i pisaniu o polityce. Jako członek redakcji, Mary zdecydowanie popierała politykę tej administracji w sprawie Iranu, Afganistanu, obniżek podatków, polityki energetycznej, reformy regulacyjnej, nominacji sądowych i w innych kwestiach.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ricardel odchodzi z Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Melania Trump wygrywa

kresy.pl / politico / daily wire / twitter

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz