W sobotę premier Izraela Benjamin Netanjahu został jako pierwsza osoba w kraju zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Premier Benjamin Netanjahu został zaszczepiony preparatem koncernów Pfizer i BioNTech w szpitalu Sheba w Tel Avivie. Podkreślił, że uczynił to aby służyć przykładem i zachęcić społeczeństwo do szczepień – podaje „CNN”.

„Mały zastrzyk dla człowieka, ogromny krok dla zdrowia wszystkich” – napisał Netanjahu na Facebooku.

Przypomnijmy, że na początku grudnia premier Izraela Beniamin Netanjahu oświadczył, że zamierza być pierwszą osobą w Izraelu, która przyjmie szczepionkę Pfizera i BioNTech.

„Wierzę w tę szczepionkę. Spodziewam się, że otrzymamy odpowiednie pozwolenia w nadchodzących dniach i chciałbym, aby obywatele Izraela zostali zaszczepieni” – mówił wówczas izraelski polityk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W listopadzie Pfizer, który opracował szczepionkę wspólnie z niemiecką firmą BioNTech poinformował, że ostateczne wyniki późnej fazy testów wskazują, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

Jako pierwszy kraj na świecie szczepionkę przeciw koronawirusowi, która została opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech, dopuściła do użycia Wielka Brytania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę szczepionka na Covid-19 firmy Pfizer i jej niemieckiego partnera BioNTech, została zatwierdzona przez szwajcarski urząd ds. rejestracji i kontroli leków Swissmedic.

Wcześniej – 7 – grudnia instytucja nie wydała zgody na użycie trzech różnych szczepionek przeciw Covid-19, które zostały zamówione przez szwajcarski rząd. Oceniono wówczas, że w dokumentacji brakowało ważnych danych w kwestii bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

edition.cnn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz