W wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” Lech Wałęsa wezwał UE do podjęcia “efektywnych działań” w celu ratowania demokracji w Polsce – z groźbą wykluczenia z Unii włącznie. “Polska potrzebuje pomocy z całego świata”.
– Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej –powiedział Lech Wałęsa w wywiadzie dla weekendowego dodatku do niemieckiego dziennika “Sueddeutsche Zeitung”. Jego zdaniem, jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, to powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty.
Wałęsa skrytykował również Jarosława Kaczyńskiego i jego nieżyjącego brata, Lecha. Stwierdził, że byli i są oni „niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu”.
– Ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata– mówił Wałęsa w kontekście rządów PiS. Zapowiedział też, że będzie się starał doprowadzić do referendum ws. przyśpieszenia wyborów powszechnych.
Przeczytaj: Wałęsa krytykuje polski Kościół i proponuje opracowanie „dekalogu laickiego”
Przeczytaj również: Wałęsa: Wyszedłem z kościoła, bo nie mogłem słuchać bajdurzenia Dudy
rp.pl / Kresy.pl




























