“Polskiemu oficjelowi trudno będzie zadawać się z reżimem-spadkobiercą UPA w kwestiach historycznych” – komentuje słowa Bronisława Komorowskiego na temat ukraińskiej ustawy gloryfikującej UPA związany z donbaskimi separatystami portal Rusvesna.su.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bronisław Komorowski: Ustawy gloryfikujące UPA uniemożliwiają dialog polsko-ukraiński
Uznanie przez Werchowną Radę [Ukrainy – KRESY.PL] “Ukraińskiej Powstańczej Armii” za formację walczącą o niepodległość Ukrainy uniemożliwia historyczny dialog Ukrainy i Polski. Powiedział o tym prezydent Bronisław Komorowski– czytamy na łamach portalu separatystów.
Bez dialogu nie może być mowy o pojednaniu Polski z Ukrainą. W relacjach z Ukrainą jeszcze wiele pracy przed nami. Tak się zdarza w polityce. Prezydent jest od brania trudnych spraw na własne barki i prowadzenia dialogu polsko-ukraińskiego. Nieszczęście tej ustawy polega na tym, że ona w zasadzie uniemożliwia dialog historyczny polsko-ukraiński– cytuje prezydenta Rusvesna.
Niedawno część znanych polskich polityków i wojskowych wyraziła oburzenie heroizacją UPA na Ukrainie. W latach 1943-44 UPA wyrżnęła na Zachodniej Ukrainie[chodzi o ówczesne ziemie wschodnie Rzeczypospolitej – KRESY.PL] 100 000 Polaków, niszcząc całą polską ludność od starców po niemowlęta– czytamy.
rusvesna.su / Kresy.pl




























