Sprawę wywieszonego w nocy z 11 na 12 lipca komentuje ukraiński portal Drohobycz.info.
Portal następującoopisuje sprawę:
“W Dohobyczu w miniony weekend zauważono prowokacyjne działania. O tym wczoraj, 14 lipca [news pochodzi z 15 lipca – KRESY.PL], na naradzie w ratuszu powiadomił sekreatrz Rady Miejskiej, pełniący obowiązki przewodniczącego Roman Kurczyk.
Wg słów urzędnika, na ulicy Łesi Ukrainki nieznane osoby przecięły linę i ukradli niebiesko-żółtą flagę, która była wywieszona kilka dni temu. A przy wejściu do ratusza ktoś wywiesił plakat, napisany po polsku, na którym znajdowały się groźby wbec banderowców.
Odpowiednie organy rozpoczęły śledztwo w związku z wydarzeniami.
Jak zauważył R. Kurczyk, aby faktycznie znaleźć prowokatorów i inne osoby naruszające prawo, w mieście planuje się zainstoalować kamery”.
droginfo.com.ua/Kresy.pl
CZYTAJ TAKŻE: Na Ratuszu w Drohobyczu wywieszono transparent przypominający o ludobójstwie na Wołyniu






























