W Krzywym Rogu doszło do ataku na dwóch żołnierzy pracujących w wojskowym centrum rekrutacyjnym. Podczas kontroli dokumentów mężczyzna ugodził ich nożem, po czym próbował uciec. Napastnik został zatrzymany.
W Krzywym Rogu, w obwodzie dniepropietrowskim, doszło do ataku z użyciem noża na pracowników wojskowego centrum rekrutacyjnego. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych 2 października na jednej z ulic w rejonie pokrowskim miasta — poinformowała policja obwodowa.
Zobacz też: Półtora miliona Ukraińców unika mobilizacji
Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna zatrzymany przez żołnierzy z Terytorialnego Centrum Komplementacji i Wsparcia (TCC i SP) podczas rutynowej kontroli dokumentów niespodziewanie wyciągnął nóż i zaatakował. Obaj żołnierze, w wieku 36 i 53 lat, zostali ranni. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim czasie został zatrzymany przez policję.
„Podczas sprawdzania dokumentów obywatel, zatrzymany przez uprawnione osoby, wyjął broń białą i zranił dwóch wojskowych z TCC i SP. Po ataku sprawca zbiegł” — przekazało w komunikacie regionalne centrum rekrutacyjne.
Rannych żołnierzy przetransportowano do szpitala. Jak poinformowały lokalne służby medyczne, jeden z poszkodowanych znajduje się w stanie ciężkim i jest pod opieką lekarzy intensywnej terapii. Drugi z rannych również odniósł obrażenia, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Śledczy ustalili, że do ataku doszło w trakcie rozmowy między zatrzymanym a żołnierzami, w wyniku której wywiązał się konflikt. W jego trakcie mężczyzna sięgnął po nóż i zadał ciosy wojskowym.
Zatrzymany został przewieziony do aresztu, gdzie prowadzone są z nim czynności procesowe. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne na podstawie art. 121 oraz art. 125 Kodeksu karnego Ukrainy, dotyczących umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodowania obrażeń ciała. Zgodnie z przepisami grozi mu kara od pięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.
Zobacz też: SBU rozbiła kolejne schematy unikania mobilizacji na Ukrainie
Zobacz też: Ukraińcy masowo składają wnioski o azyl, żeby uniknąć mobilizacji do wojska
Kresy.pl/dp.npu.gov.ua






























