Straż Graniczna poinformowała w środę o zatrzymaniu czterech obywateli Ukrainy, którzy przyjechali po nielegalnych imigrantów. SG opublikowała też zdjęcie cudzoziemców, którzy z rozkładaną drabiną szukają miejsca do nielegalnego przedostania się do Polski.

Poprzedniej doby z Białorusi do Polski usiłowało nielegalnie przedostać się 39 osób. Za pomocnictwo zatrzymano 4 obywateli Ukrainy, którzy przyjechali 3 samochodami po 4 ob. Afganistanu. SG opublikowała też zdjęcie cudzoziemców, którzy z rozkładaną drabiną szukają miejsca do nielegalnego przedostania się do Polski. Zdarzenie zostało uchwycone na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Straż Graniczna rozbiła grupę zajmującą się przemytem imigrantów [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply